Diablo, Starcraft, Warcraft, Tony Hawk, Call of Duty, Guitar Hero. To tylko część tytułów należących do holdingu Activision Blizzard [NSQ: ATVI] składającego się z firm Activision i Blizzard Entertainment.

Mimo, że w tej chwili nie grywam już w praktycznie w żadne gry komputerowe i praktycznie nie mam pojęcia o nowościach (od czasu do czasu włączę sobie jakiś ze starych tytułów) wspominam z nostalgią czasy godzin spędzonych na rozgrywkach między innymi w pierwszą część Warcrafta. Sama instalacja z kilkunastu dyskietek 1,4 cala zajmowała sporo czasu, a nad samą grą siedzieliśmy już do rana. To była pierwsza prawdziwa gra sieciowa, z którą miałem do czynienia (wcześniej mnóstwo czasu „zużyliśmy” grając w WallStreet Raider –gre turową w DOS, w której na serwerze zapisywaliśmy plik, który otwierali po kolei następni gracze i wykonywali swoje ruchy).

Pierwszy Warcraft zadebiutował w 1994 roku i sprzedał się w ponad milionie kopii, przynosząc 45 milionów dolarów przychodów. Dziesięć lat później, pojawia się czwarta w serii World of Warcraft. Przychody z jej sprzedaży to już blisko 300 milionów dolarów i 14 milionów sprzedanych kopii. Ale już przychody z subskrypcji gry on-line przekroczyły 2 mld dolarów. A to tylko oczywiście niewielka część produktów holdingu Activision Blizzard. W 2013 zysk firmy zatrudniającej w ponad 7000 osób, wyniósł 1,3 mld dolarów.

Wczoraj firma opublikowała wyniki za II kwartał 2014 roku – zysk niższy o 35 procent niż rok wcześniej, sprzedaż produktów spadła o 19 procent, ale wzrosły przychody ze sprzedanych licencji i subskrypcji (18,6%). Nie przeszkodziło to jednak, żeby cena akcji chwil skoczyła o ponad 4 procent a sam kurs zanotował w ciągu sesji roczne maksimum, kontynuując wzrostowy trend rozpoczęty na początku 2013 roku.

ATVI

Źródło wykresów: Platforma INFRONT (dostępna w DM BOŚ)

 

***

Więcej informacji o usłudze Bossa Zagranica (http://bossa.pl/oferta/zagranica/)

 

Dotychczas w cyklu opisywaliśmy:

TRIP https://blogi.bossa.pl/2014/06/30/wyjezdzamy-na-wakacje/

HAL, KRFT, MAR, MMM https://blogi.bossa.pl/2014/06/10/rynek-przegrzany-rozgrzany-czy-rozgrzewajacy-sie/

CP https://blogi.bossa.pl/2014/05/29/banka-kolejowa/

NVS https://blogi.bossa.pl/2014/05/16/krotka-wycieczka-za-granice/

BRKa, BRKb https://blogi.bossa.pl/2014/05/05/cale-piaseczno-warrena/

AFH https://blogi.bossa.pl/2014/04/18/atlas-nudnej-branzy/

UGI https://blogi.bossa.pl/2014/07/08/propan-butan-dywidenda-plynie-nieprzerwanie/

CCE, KO, COKE https://blogi.bossa.pl/2014/07/21/osiecka-bralczyk-globalna-korporacja/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.