Diablo, Starcraft, Warcraft, Tony Hawk, Call of Duty, Guitar Hero. To tylko część tytułów należących do holdingu Activision Blizzard [NSQ: ATVI] składającego się z firm Activision i Blizzard Entertainment.

Mimo, że w tej chwili nie grywam już w praktycznie w żadne gry komputerowe i praktycznie nie mam pojęcia o nowościach (od czasu do czasu włączę sobie jakiś ze starych tytułów) wspominam z nostalgią czasy godzin spędzonych na rozgrywkach między innymi w pierwszą część Warcrafta. Sama instalacja z kilkunastu dyskietek 1,4 cala zajmowała sporo czasu, a nad samą grą siedzieliśmy już do rana. To była pierwsza prawdziwa gra sieciowa, z którą miałem do czynienia (wcześniej mnóstwo czasu „zużyliśmy” grając w WallStreet Raider –gre turową w DOS, w której na serwerze zapisywaliśmy plik, który otwierali po kolei następni gracze i wykonywali swoje ruchy).

Pierwszy Warcraft zadebiutował w 1994 roku i sprzedał się w ponad milionie kopii, przynosząc 45 milionów dolarów przychodów. Dziesięć lat później, pojawia się czwarta w serii World of Warcraft. Przychody z jej sprzedaży to już blisko 300 milionów dolarów i 14 milionów sprzedanych kopii. Ale już przychody z subskrypcji gry on-line przekroczyły 2 mld dolarów. A to tylko oczywiście niewielka część produktów holdingu Activision Blizzard. W 2013 zysk firmy zatrudniającej w ponad 7000 osób, wyniósł 1,3 mld dolarów.

Wczoraj firma opublikowała wyniki za II kwartał 2014 roku – zysk niższy o 35 procent niż rok wcześniej, sprzedaż produktów spadła o 19 procent, ale wzrosły przychody ze sprzedanych licencji i subskrypcji (18,6%). Nie przeszkodziło to jednak, żeby cena akcji chwil skoczyła o ponad 4 procent a sam kurs zanotował w ciągu sesji roczne maksimum, kontynuując wzrostowy trend rozpoczęty na początku 2013 roku.

ATVI

Źródło wykresów: Platforma INFRONT (dostępna w DM BOŚ)

 

***

Więcej informacji o usłudze Bossa Zagranica (http://bossa.pl/oferta/zagranica/)

 

Dotychczas w cyklu opisywaliśmy:

TRIP https://blogi.bossa.pl/2014/06/30/wyjezdzamy-na-wakacje/

HAL, KRFT, MAR, MMM https://blogi.bossa.pl/2014/06/10/rynek-przegrzany-rozgrzany-czy-rozgrzewajacy-sie/

CP https://blogi.bossa.pl/2014/05/29/banka-kolejowa/

NVS https://blogi.bossa.pl/2014/05/16/krotka-wycieczka-za-granice/

BRKa, BRKb https://blogi.bossa.pl/2014/05/05/cale-piaseczno-warrena/

AFH https://blogi.bossa.pl/2014/04/18/atlas-nudnej-branzy/

UGI https://blogi.bossa.pl/2014/07/08/propan-butan-dywidenda-plynie-nieprzerwanie/

CCE, KO, COKE https://blogi.bossa.pl/2014/07/21/osiecka-bralczyk-globalna-korporacja/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.