Wiele osób zadaje sobie pytanie – „jak to zrobił zwycięzca”. Chodzi oczywiście o konkurs forexowy „Prawdziwe są lepsze” i wynik 815% osiągnięty przez gracza „limuzynyxl”. Poniżej kilka statystyk dotyczących tego w jaki sposób wyglądał rozkład transakcji.
Na 197 transakcji stratnych było 86. Średnia wielkość straty wyniosła 88.4 PLN, średni zysk 143.2 PLN
Średni czas trwania transakcji to 16 godzin i 20 minut
Najdłużej trwająca transakcja 6 dni 4 godziny i 19 minut (niewielka strata).
Dwa kolejne wykresy to rozkład wielkości zysków i strat nałożony na osi czasu (w minutach). Krótko mówiąc ile minut trwały poszczególne transakcje. Pierwszy pokazuje wszystkie transakcje, drugi tylko te które trwały mniej niż 240 minut, czyli 4 godziny – takich było najwięcej.
11 Komentarzy
Dodaj komentarz
Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.
gzalewski,
średnia nic nie mówi, zwłaszcza w tej sytuacji. Jaki mieliście rozkład wygranych/przegranych? Średnia długość transakcji też niewiele obrazu. To tak jak ze średnia zarobków w Polsce, biorąc jąpod uwagę, można pomyśleć, żę to trzeci świat, a niektóre ulice świadczą o czymś innym.
To samo średnie straty, 88 zł z początkowego depo świadczy o raczej braniu zbyt dużego ryzyka, a w stosunku do zysku to wygląda na lucky mana.
Statement, nawet z tylko transakcjami stratnymi dałby większy ogląd.
Jeśli chodzi o statystyki: to ciekawe byłyby mediany oraz I i II kwartyl.
Max strata to około 480 czyli przy R np. 5% musiał mieć 9600 , natomiast przy kapitale 1000 wiele strat było w okolicach 50 , więc może nie do końca lucky , a 53,4 procent trafnych decyzji to rewelacja , obsunięcie max nie znamy ? z pewnością nie było wielkie. Gratulacje dla zwycięscy .
te dwie straty duże 480 i 516 wystapily juz pod koniec konkursu, czyli przu kapitale ok. 9000 pln
Pytanie za 100 pipsów. Ile razy Mistrz złamał zasady w ciagu tych 25 dni walki 🙂 ?
Publikacja historii transakcji (zgodnie z $11 p.2 regulaminu konkursu)
będzie najlepszą odpowiedzią na pytanie jak to robił zwycięzca.
Niebardzo wiem,na co czekacie?
@adam
Zadałem Twoje pytanie Zwycięzcy. Odpowiedź była, że nie złamał swoich zasad.
@marco
Mamy prawo, a nie obowiązek opublikować historię transakcji. Póki co z tego prawa nie będziemy korzystać.
Tak przypuszczałem 🙂 , mistrz to mistrz ,
A czy można wiedzieć, jakie są powody, że historia transakcji zwycięzcy nie będzie opublikowana? Zawsze to dodaje wiarygodności (choć zastrzeżeń do przebiegu konkursu nie mam) i ma pewne walory edukacyjne.
Pozdrawiam
Dudi
Bardziej ciekawszy będzie zarys strategii, zarządzania kapitałem może w formie wywiadu podobnego jak w SII ze zwycięzcą z Parkietu rok temu .
@Dudi
Nie ma jeszcze decyzji ostatecznej czy historia transakcji będzie czy nie będzie publikowana. Wiele zależy od decyzji samego zwycięzcy.
Co do walorów edukacyjnych to mam wątpliwości. Ciąg wielu transakcji bez odpowiedniej obróbki statystycznej niewiele powie. W końcu w aplikacjach do tworzenia systemów na poszczególne transakcje patrzy się na końcu. Najpierw ogląda się wskaźniki i statystyki porównawcze.
Pingback: Blogi bossa.pl » Konkursowe zaskoczenia