Wiele osób zadaje sobie pytanie – „jak to zrobił zwycięzca”. Chodzi oczywiście o konkurs forexowy „Prawdziwe są lepsze” i wynik 815% osiągnięty przez gracza „limuzynyxl”. Poniżej kilka statystyk dotyczących tego w jaki sposób wyglądał rozkład transakcji.

Na 197 transakcji stratnych było 86. Średnia wielkość straty wyniosła 88.4 PLN, średni zysk 143.2 PLN

Średni czas trwania transakcji to 16 godzin i 20 minut

Najdłużej trwająca transakcja 6 dni 4 godziny i 19 minut (niewielka strata).

Dwa kolejne wykresy to rozkład wielkości zysków i strat nałożony na osi czasu (w minutach). Krótko mówiąc ile minut trwały poszczególne transakcje. Pierwszy pokazuje wszystkie transakcje, drugi tylko te które trwały mniej niż 240 minut, czyli 4 godziny – takich było najwięcej.

limuzynyxl_rozklad

limuzynyxl_rozklad240

11 Komentarzy

 1. borat

  gzalewski,
  średnia nic nie mówi, zwłaszcza w tej sytuacji. Jaki mieliście rozkład wygranych/przegranych? Średnia długość transakcji też niewiele obrazu. To tak jak ze średnia zarobków w Polsce, biorąc jąpod uwagę, można pomyśleć, żę to trzeci świat, a niektóre ulice świadczą o czymś innym.
  To samo średnie straty, 88 zł z początkowego depo świadczy o raczej braniu zbyt dużego ryzyka, a w stosunku do zysku to wygląda na lucky mana.
  Statement, nawet z tylko transakcjami stratnymi dałby większy ogląd.
  Jeśli chodzi o statystyki: to ciekawe byłyby mediany oraz I i II kwartyl.

 2. adam

  Max strata to około 480 czyli przy R np. 5% musiał mieć 9600 , natomiast przy kapitale 1000 wiele strat było w okolicach 50 , więc może nie do końca lucky , a 53,4 procent trafnych decyzji to rewelacja , obsunięcie max nie znamy ? z pewnością nie było wielkie. Gratulacje dla zwycięscy .

  1. gzalewski (Post autora)

   te dwie straty duże 480 i 516 wystapily juz pod koniec konkursu, czyli przu kapitale ok. 9000 pln

 3. adam

  Pytanie za 100 pipsów. Ile razy Mistrz złamał zasady w ciagu tych 25 dni walki 🙂 ?

 4. marco

  Publikacja historii transakcji (zgodnie z $11 p.2 regulaminu konkursu)
  będzie najlepszą odpowiedzią na pytanie jak to robił zwycięzca.
  Niebardzo wiem,na co czekacie?

 5. mwojciechowski

  @adam
  Zadałem Twoje pytanie Zwycięzcy. Odpowiedź była, że nie złamał swoich zasad.

  @marco
  Mamy prawo, a nie obowiązek opublikować historię transakcji. Póki co z tego prawa nie będziemy korzystać.

 6. adam

  Tak przypuszczałem 🙂 , mistrz to mistrz ,

 7. Dudi

  A czy można wiedzieć, jakie są powody, że historia transakcji zwycięzcy nie będzie opublikowana? Zawsze to dodaje wiarygodności (choć zastrzeżeń do przebiegu konkursu nie mam) i ma pewne walory edukacyjne.

  Pozdrawiam
  Dudi

 8. adam

  Bardziej ciekawszy będzie zarys strategii, zarządzania kapitałem może w formie wywiadu podobnego jak w SII ze zwycięzcą z Parkietu rok temu .

 9. mwojciechowski

  @Dudi
  Nie ma jeszcze decyzji ostatecznej czy historia transakcji będzie czy nie będzie publikowana. Wiele zależy od decyzji samego zwycięzcy.

  Co do walorów edukacyjnych to mam wątpliwości. Ciąg wielu transakcji bez odpowiedniej obróbki statystycznej niewiele powie. W końcu w aplikacjach do tworzenia systemów na poszczególne transakcje patrzy się na końcu. Najpierw ogląda się wskaźniki i statystyki porównawcze.

 10. Pingback: Blogi bossa.pl » Konkursowe zaskoczenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.