„Pijany broker z Wielkiej Brytanii, który kupił 7 mln baryłek ropy naftowej, został ukarany za manipulację cenami surowca – poinformował brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FSA)
Steve Perkins dokonał transakcji 30 czerwca 2009 roku we wczesnych godzinach porannych po weekendzie „nadmiernego” spożycia alkoholu – podała FSA. Jego działania wywołały skok ceny ropy Brent do „nadzwyczajnego poziomu”, co uznaje się za nadużycie – tłumaczył urząd.
Dawnego brokera ukarano grzywną opiewającą na 72 tys. funtów szterlingów (równowartość ok. 370 tys. złotych) i zakazem pracy w instytucjach finansowych przez co najmniej pięć lat.
Jego działania „wydają się być konsekwencją wyjątkowo obfitego upojenia alkoholowego, wynikającego z alkoholizmu, do którego teraz się przyznaje” – napisała FSA. „Alkoholizm nie tłumaczy go jednak” z dokonanych czynów – podkreślał urząd.
Perkins poddał się obecnie kuracji odwykowej.”
źródło: PAP
3 Komentarzy
Dodaj komentarz
Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.
Żródło PAP:
http://www.telegraph.co.uk/finance/newsbysector/energy/oilandgas/7862246/How-a-broker-spent-520m-in-a-drunken-stupor-and-moved-the-global-oil-price.html 🙂
Wpis na blogu zaczynający się cudzysłowem i kończący cudzysłowem, tego jeszcze nie było. :-/
było było.
Zdarza mi się ta formuła.
Choćby ten:
https://blogi.bossa.pl/2008/06/11/bez-komentarza/