„Pijany broker z Wielkiej Brytanii, który kupił 7 mln baryłek ropy naftowej, został ukarany za manipulację cenami surowca – poinformował brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FSA)


Steve Perkins dokonał transakcji 30 czerwca 2009 roku we wczesnych godzinach porannych po weekendzie „nadmiernego” spożycia alkoholu – podała FSA. Jego działania wywołały skok ceny ropy Brent do „nadzwyczajnego poziomu”, co uznaje się za nadużycie – tłumaczył urząd.

Dawnego brokera ukarano grzywną opiewającą na 72 tys. funtów szterlingów (równowartość ok. 370 tys. złotych) i zakazem pracy w instytucjach finansowych przez co najmniej pięć lat.

Jego działania „wydają się być konsekwencją wyjątkowo obfitego upojenia alkoholowego, wynikającego z alkoholizmu, do którego teraz się przyznaje” – napisała FSA. „Alkoholizm nie tłumaczy go jednak” z dokonanych czynów – podkreślał urząd.

Perkins poddał się obecnie kuracji odwykowej.”

źródło: PAP

3 Komentarzy

 1. ZP

  Żródło PAP:
  http://www.telegraph.co.uk/finance/newsbysector/energy/oilandgas/7862246/How-a-broker-spent-520m-in-a-drunken-stupor-and-moved-the-global-oil-price.html 🙂

 2. Wojtek S.

  Wpis na blogu zaczynający się cudzysłowem i kończący cudzysłowem, tego jeszcze nie było. :-/

 3. gzalewski (Post autora)

  było było.
  Zdarza mi się ta formuła.
  Choćby ten:
  https://blogi.bossa.pl/2008/06/11/bez-komentarza/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.