“Pijany broker z Wielkiej Brytanii, który kupił 7 mln baryłek ropy naftowej, został ukarany za manipulację cenami surowca – poinformował brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FSA)


Steve Perkins dokonał transakcji 30 czerwca 2009 roku we wczesnych godzinach porannych po weekendzie “nadmiernego” spożycia alkoholu – podała FSA. Jego działania wywołały skok ceny ropy Brent do “nadzwyczajnego poziomu”, co uznaje się za nadużycie – tłumaczył urząd.

Dawnego brokera ukarano grzywną opiewającą na 72 tys. funtów szterlingów (równowartość ok. 370 tys. złotych) i zakazem pracy w instytucjach finansowych przez co najmniej pięć lat.

Jego działania “wydają się być konsekwencją wyjątkowo obfitego upojenia alkoholowego, wynikającego z alkoholizmu, do którego teraz się przyznaje” – napisała FSA. “Alkoholizm nie tłumaczy go jednak” z dokonanych czynów – podkreślał urząd.

Perkins poddał się obecnie kuracji odwykowej.”

źródło: PAP

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 Komentarzy

 1. ZP

  Żródło PAP:
  http://www.telegraph.co.uk/finance/newsbysector/energy/oilandgas/7862246/How-a-broker-spent-520m-in-a-drunken-stupor-and-moved-the-global-oil-price.html 🙂

 2. Wojtek S.

  Wpis na blogu zaczynający się cudzysłowem i kończący cudzysłowem, tego jeszcze nie było. :-/

 3. gzalewski (Post autora)

  było było.
  Zdarza mi się ta formuła.
  Choćby ten:
  https://blogi.bossa.pl/2008/06/11/bez-komentarza/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *