Dawno już nie pisałem o rynku New Connect, a właściwie o spółkach tam debiutujących i notowanych.  Jakoś wciąż nie doczekałem się polskiego PIxara, a strona spółki, która miała takie plany wygląda nadal równie żałośnie, jak 2 lata temu. I wciąż szuka ekspertów do pracy. Wizje pozostają wciąż wirtualne

Sportowego samochodu, który miał zakasować konkurencję w postaci Aston Marin, Lamborghini i innych wszystkich też jakoś nie widać. Mimo, że jego prezentacja miała odbyć się „wkrótce” już rok temu.

Spółek na New Connect jest już ponad setka. Ciekawe, czemu wśród niektórych graczy noszą urocze miano „warzywniaków”. Całkiem niedawno zastanawiałem się, czy warunkiem zwiększającym szanse notowań na tym rynku jest nazwa rozpoczynająca się od litery „V”, bo widoczna jest nadreprezentacja właśnie tego typu przedsiębiorstw. I dziś trafiłem na niesłychanie ciekawą notkę człowieka nie związanego z rynkiem, zajmującego się technologiami i właściwie ta notka wystarcza by nie drążyć dalej tematu. Dotyczy nowo wchodzącej na NC firmy – Infinity.

Bo jeśli rynkowy laik (być może się mylę, może Piotr Wrzosiński jest aktywnym inwestorem) zauważa następującą rzecz to znaczy, że niestety rola New Connect chyba nie taka miała być w zamierzeniu.

„Jedyne co wydaje się jasne, to skok na kasę przy IPO na NewConnect. Jeśli Tymochowiczowi uda się rozkręcić hype wśród nieświadomych inwestorów, to cena otwarcia znacznie przekroczy realną wartość udziału. Przypomnijmy, że Victoria zaczęła od kursu 0,55 PLN za nabycie akcji, dziś jej udziały są warte zaledwie 0,13 PLN mniej. Na emisji udało się zarobić ponad 3 miliony złotych. I to chyba jest prawdziwym planem Infinity. Pozostaje polecić PARP jako dodatkowe źródło kasy.”

Swoją drogą stronę WWW Infinity również można określić mianem żałosna. Zwłaszcza w kontekście bleblania marketingowego:

„Uważamy, że istniejące narzędzia informatyczne można wykorzystać nie tylko do rozrywki, czy codziennej pracy, ale do doskonalenia siebie, uczenia się zupełnie nowych umiejętności, w tym nawiązywania trwałych pozytywnych relacji z innymi ludźmi. Stworzyliśmy multispace „Solaris”, którego wielowymiarowość odzwierciedla wielowymiarowość każdego z nas. To pierwszy krok, do realizacji naszej idei: zhumanizowania Internetu.”

„Praktycznie od zera zaprojektowano i stworzono systemy informatyczne tworzące projekt „Solaris.” Przez dwa lata trwały prace nad stworzeniem specjalnych procedur bezpieczeństwa oraz wyznaczeniu lokalizacji dla newralgicznych części projektu. Wszystko po to, by „Solaris” rzeczywiście dawał gwarancje utrwalenia danych praktycznie na zawsze. Bowiem nie będą to zwykłe dane, ale wirtualne zapisy realnej świadomości użytkowników, którzy jako pierwsi ludzie wygrają z czasem.”

Gdyby ktoś przeoczył, jeszcze raz wyciągnę zdanie z poprzedniego fragmentu:

„Bowiem nie będą to zwykłe dane, ale wirtualne zapisy realnej świadomości użytkowników, którzy jako pierwsi ludzie wygrają z czasem.”

Proszę przeczytać sobie to kilka razy. Na głos. Spróbować zrozumieć. I zastanowić się, czy warto postawić na tego rodzaju bełkot 1 grosz.

A poza tym mamy wszystkie cudne obietnice, które tak pięknie rozpalały rynek w końcówce hossy 2007

– firma wchodzi na New Connect, żeby wkrótce znaleźć się na GPW, a po wdrożeniu projektu na NASDAQ

– „Infinity jest gotowa wprowadzić swój produkt, czyli multispace Solaria Gate już w styczniu 2010 r.  (źródło – podejrzewam, że to dokładnie przepisany tekst przygotowany przez spółkę) proszę zwrócić uwagę na sformułowanie „jest gotowa wprowadzić”. Ja również jestem gotów nauczyć się w styczniu 2010 japońskiego, chińskiego oraz węgierskiego – nikt mi nie zarzuci nieprawdy w tym zdaniu

– Wg. ostrożnych założeń spółki po pozyskaniu tylko 100 000 klientów w przyszłym roku może osiągnąć wynik z 8 cyfrowymi liczbami. (i znów w przyszłym roku na giełdzie mogę osiągnąć 100000% ze swoich inwestycji)

PS. Ciągle mam nadzieję, że ktoś wprowadzi na New Connect fantom, a później opisze to w historii: „Jak zarobiłem X mln na ludzkiej głupocie”

14 Komentarzy

 1. Trystero

  Witam,

  Czytales „Mozliwosc Wyspy” Houellebecqa? Tam w fabule jest miedzy innymi swiadomosc zapisana w formacie cyfrowym przekazywana kolejnym klonom i w konsekwencji niesmiertelnosc.

  Dlatego, pomysl jest genialny i zdolnosc magazynowania ludzkiej swiadomosci w formacie cyfrowym bedzie rewolucja wieksza niz odkrycie Gutenberga. Moim bardzo naiwnym i skromnym zdaniem.

  Natomiast, predzej uwierze, ze Donald Tusk wzial duzy rozped i skoczyl na Ksiezyc niz w to, ze Tymochowicz jest w stanie nie tyle rozwiazac problemy techniczne tkwiace przy tym pomysle co ogarnac chociaz 10% z nich 🙂

  Jesli ktos to zrobi to bedzie to Google.

  O samym NewConnect sie nie wypowiadam bo swoje zdanie o sponsorowanym przez GPW kasynie ze znaczonymi kartami podtrzymuje.

 2. lesserwisser

  Mimo że są to pomysły raczej z kategorii „rynkowej fantasy” to nie wykluczam, że znajdą się chętni na te akcje, gdyż dobry bajer, typu multispace, genotyp, vkształcenie umiejętności miękkich, zazwyczaj nieźle się sprzedaje. Jedni potencjalni nabywcy są nieskończenie głupi i chwytają się na takie pseudo fachowe pustosłowie inni zaś nieskończenie ufni, wierząc że władze giełdowe nie dopuszczą na rynek jakiegoś fantoma.

  „…a później opisze to w historii: ?Jak zarobiłem X mln na ludzkiej głupocie?”

  Już dziś proponuję międzynarodowy tytuł tego bestsellera „From Zero to Infinity and from Infinity to seven zeros”

  PS

  Dla zbioru wspomnień zawiedzionych klientów, którzy niezadługo po IPO, trafią na oddziały intensywnej terapii proponuję tytuł –
  „Od emisji do remisji”.

 3. exnergy

  Skoro działające w Polsce fundusze venture capital itp prezentują w swoich portfelach to co prezentują, mogą coś,a wiele nie mogą i wiedzą o czymś, że coś jest w Polsce niemożliwe, albo możliwe – to jak ludzie bez kompletnej wiedzy w danym temacie – „ynwestorzy” na NC mogą nie błądzić.

  Kiedyś w dialogu z jednym z dyrektorów instytucji z branży określiłem żartem rynek NC jako New Con (con – ang. m.in przekręt, wyłudzenie) i niestety miałem rację.

  Sami ludzie z VC wiedzą co jest w PL możliwe, a co to bajki. Jak coś ma wartość to gonią za tym a nie oddają w ręce amatorów na NC. Więc porzućcie marzenia. VC to ciężki rynek, seed jeszcze gorzej wygląda pod kątek write-offów. Zejdźmy na ziemię, drenaż mózgów wciąż się realizuje na naszych oczach.

  Suma sumarum – zgadzam się z Trystero.

 4. gzalewski

  Gdyby ktoś chciał zadać pare pytań Twórcy:
  http://antyweb.pl/projekt-tymochowicza-zatrzesie-internetem-i-zmieni-go-nie-do-poznania/

 5. Pingback: Blogi bossa.pl » Internetowa idea, czyli coś bardzo konkretnego

 6. Pingback: Grzegorz Zalewski - Blogbank.pl » Archiwum » Internetowa idea, czyli coś bardzo konkretnego

 7. ostrozny

  Grześ,
  czepiasz się

 8. Koziołek

  Tak, ten projekt opłaca się, bo jest przykładem „projektu bańkowego”. Mówiąc ogólnie, p. Tymochowicz chce popełnić taki sam błąd jak na początku XXI wieku wielu cwaniaków od .com. Model biznesowy jak z książki Sci-Fi odpowiednio napędzony reklamą, która spowoduje wzrost cen akcji na samym początku. Potem wszystko się posypie, bo okaże się, że firma nie zarabia na siebie… i nie będzie niczego 🙂
  Kupie trochę tych akcji i od razu sprzedam. Zysk na poziomie 5% nie jest zły. Wystarczy akurat na piwo 😉

 9. immortal

  Infrastruktura projektu Infinity:

  http://springwise.com/life_hacks/swissdnabank/?format=print

 10. Majkel

  no nieźle nieźle się zaczyna, podobno 100 osób miało już zaszczyt przetestować portal i jak na razie cisza.. czyżby przed burzą???

 11. gzalewski (Post autora)
 12. gzalewski (Post autora)

  cd…
  (za pb.pl)
  „Infinity, firma, której prezesem i udziałowcem jest Piotr Tymochowicz, znany specjalista od wizerunku, sprzedała zaledwie 17 proc. oferowanych akcji. Objęło je w sumie 7 osób.

  Subskrybcja obejmowała po 200 tys. akcji serii N i serii O. Pierwszą transzę sprzedawano po cenie 3 zł za sztukę. Nabywców znalazło 63,8 tys. akcji. W drugiej emisji uplasowano jedynie 3,2 tys. akcji. Objęła je jedna osoba.

  W sumie wpływy z emisji sięgnęły 207 tys. zł.”

 13. osoamoroso

  Solaris Gate R.I.P.

  Czas na zmianę nazwy, branży, no i oczywiście emisję akcji.

  http://www.parkiet.com/artykul/1014485_Infinity–Auta-na-prad-zamiast-cyfrowej-niesmiertelnosci.html

 14. gzalewski (Post autora)

  „– Akcje zostaną objęte w zamian za aport działającej już na polskim rynku firmy z branży motoryzacyjnej – mówi Klaudiusz Wolny, prezes Infinity. O jaki podmiot chodzi? – Jest za wcześnie, by ujawniać nazwę tego podmiotu – mówi prezes spółki, zapewniając jednak, że jest to przedsięwzięcie rozwijane od dłuższego czasu, prowadzące działalność operacyjną.”

  Veno????? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.