Internetowa idea, czyli coś bardzo konkretnego

Spółka Infinity SA jest jeszcze ciekawsza niż się początkowo wydawało. Na dwóch różnych blogach: wwnet.bblog.pl i antyweb.pl – jej twórca i prezes zarządu Piotr Tymochowicz pozwala sobie nawet na dyskusję (choć na razie o własnych emocjach, a nie o konkretach w biznesie). Jego zachowanie sprowokowało mnie do pewnych poszukiwań. W postach prezesa oraz na stronach Infinity możemy przeczytać, że idea ta ma kilkanaście lat i dopiero teraz przyszedł czas na jej realizację. Na stronach www napisano również, że firma powstała w 2006 roku, choć wpis w KRS mówi o 2008, ale… o wiele bardziej interesujący jest zakres działalności, jaki wpisano przy okazji zakładania firmy:
W dniu rejestracji firma posiadała nastepującą działalność
23 19 Z PRODUKCJA I OBRÓBKA POZOSTAŁEGO SZKŁA, WŁĄCZAJĄC SZKŁO TECHNICZNE
23 99 Z PRODUKCJA POZOSTAŁYCH WYROBÓW Z MINERALNYCH SUROWCÓW NIEMETALICZNYCH, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANA
24 33 Z PRODUKCJA WYROBÓW FORMOWANYCH NA ZIMNO
25 62 Z OBRÓBKA MECHANICZNA ELEMENTÓW METALOWYCH
25 91 Z PRODUKCJA POJEMNIKÓW METALOWYCH
25 92 Z PRODUKCJA OPAKOWAŃ Z METALI
25 99 Z PRODUKCJA POZOSTAŁYCH GOTOWYCH WYROBÓW METALOWYCH, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANA
32 12 Z PRODUKCJA WYROBÓW JUBILERSKICH I PODOBNYCH
32 99 Z PRODUKCJA POZOSTAŁYCH WYROBÓW, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANA
46 15 Z DZIAŁALNOŚĆ AGENTÓW ZAJMUJĄCYCH SIĘ SPRZEDAŻĄ MEBLI, ARTYKUŁÓW GOSPODARSTWA DOMOWEGO I DROBNYCH WYROBÓW METALOWYCH
Chyba rozumiem, żeby przechowywać owo DNA, trzeba mieć pojemniki metalowe, koniecznie zdobne w jakąś biżuterię.

9 Komentarzy

 1. lesserwisser

  Nie psze pana, przypuszczam że pojemniki metalowe i opakowania z metali potrzebne im będą na pomieszczenie kupy forsy, którą mają zamiar zarobić na emisji akcji oraz kamienie szlachetne, które za nią nabędą.
  To się nazywa interdyscyplinarność.

  Pan Tymochowicz,jako miszczu od komunikacji niewerbalnej, nie musi wcale mówić, że robią w bola przyszłych inwestorów, bo to widać, słychać i czuć. Chociaż może być tylko taki multispaceowy eksperyment – socjologiczno-ekonomiczno.

  A eksperyment zawsze może się nie udać, tak jak nie udał się eksperyment z wyprowadzeniem na ludzi Jędruśiowej drużyny. Może i tym razem cała para pójdzie w gwizdek, tylko kto będzie wygwizdany ?

  Jak się doda dno do dna to się ma DNA. .

  Wszystkiego naj w 2010 r., a najwięcej to chyba zdrowego rozsądku.

 2. herodot

  Panie Grzegorzu:
  z innej beczki, na pozór:
  co sadzi Pan o sytuacji powstałej w Victoria AOC?
  wielkie wizje w momencie sprzedaży udziałów, a teraz … ?
  dziwi tylko, ze osoby jak np Robert Nejman (posiada/ posiadał? milion akcji) dały sie na to nabrac…

 3. gzalewski

  Proszę zerknąć na wpis na blogu linkowanym w tekście wnet.bblog.pl i komentarz 2010-01-02 20:14:25 | 79.97.173.* | R.

 4. gzalewski

  No koniecznie trzeba odnotować tę historyczną chwilę:
  http://solarisgate.pl/

  i ładny komentarz ze strony:
  http://antyweb.pl/halo-ziemia-tu-solaris-gate…czyli-projekt-piotra-tymochowicza/


  „Marek Szewczyk

  “W polu Imię i Nazwisko prosimy nie używać polskich znaków!” – wygląda na to, że 14 lat pracy nie starczyło na zaimplementowanie utf-8 – pozwolę sobie pozostać lekko sceptycznie nastawionym ;))”

 5. reptile

  Wiadomo coś nowego o tym infinity? Coś to lipnie wygląda..
  http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje/viewtopic.php?p=168898#168898

 6. gzalewski (Post autora)

  no to rewolucja ruszyła 🙂

  Cos co gdzie indziej mozna miec za darmo otrzymujemy za kasę 🙂

  ale podlane za to bełkocikiem i nowomową

 7. reptile

  Oglądając te spoty, filmiki, strone… CZUJE WIELKIE ZAŻENOWANIE … myślicie, że to tak ma być? 🙄 masakra …

  Ja w sumie nie wiem dla kogo jest ten NewConect .. ale to może dobrze 🙂

 8. exnergy

  Podobno Infinity już idzie po kolejne 20 mln zł na potrzeby zmagazynowania DNA „zwierzaków z rogami”, które w to wejdą.
  A co się dzieje w USA- jedna z firm dostała 4 mln USD na coś co może zmienić naszą przyszłość, bez tej zmiany, DNA wyląduje na śmietniku pustyni przyszłości:
  http://www.engadget.com/2010/03/05/artificial-photosynthesis-could-power-your-house-even-if-its-n/

  To jest prawdziwy rynek dla Venture capital. A w Polsce mamy:
  New Con (użyjcie słownika)

 9. gzalewski (Post autora)

  „Na co przeznaczone będą środki z obecnej i kolejnej emisji?
  – Przede wszystkim na działania marketinoweg i PR na rynku rosyjskim i amerykańskim. Negocjujemy warunki z naszymi partnerami na tych rynkach – odpowiada Piotr Tymochowicz.”

  no przynajmniej szczerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.