Wykres dnia: Cień rynku długu

Zakończenie lutego i wejście w marzec pozwala na podsumowania i szukanie przyczyn takiej, a nie innej postawy giełd po mocnym styczniu. Jedni będą widzieli spadki na Wall Street w kontekście strachu przed agresywną polityką Fed, a inni szukali genezy przeceny w korygowaniu styczniowej siły. Najbardziej wymiernym wskaźnikiem jest jednak amerykański dług, który straszył na rynkach właściwie od początku lutego.

Jeśli spojrzeć na wykres rentowności amerykańskich papierów 2-letnich i 10-letnich  wpleciony w indeks S&P500, to czytelność negatywnej korelacji w ostatnim miesiącu jest trudna do zakwestionowania. Solidarna wspinaczka rentowności stała się słabością rynków akcji. Klasyczny mechanizm łatwego zysku przy mniejszym ryzyku przełożył się na takie, a nie inne zachowanie giełd w zakończonym miesiącu. Ten sam mechanizm stał za odbiciem na rynkach akcji na pierwszych sesjach marca. Można założyć, ze negatywna korelacja między rentownościami i akcjami zostanie przeniesiona na marzec i przetrwa przynajmniej do posiedzenia FOMC, które pozwoli inwestorom przestać zgadywać, co zrobi Fed.

za: stooq.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *