Serwis internetowy DM BOŚ dostał właśnie kolejne funkcjonalne usprawnienie, o którym tradycyjnie śpieszę niżej poinformować.
Tym razem ewolucja dotknęła sposoby prezentacji pojedynczych instrumentów – spółek, indeksów, kontraktów itd. Wszystkie porozsiewane do tej pory w serwisie informacje zostały zebrane w jednym miejscu dla każdego instrumentu z osobna, tworząc tzw.
KARTY INFORMACYJNE
Każda z tych kart zawiera m.in. takie informacje jak:
- Wykres bieżący (15 min)
- Wykres historyczny (dzienny)
- Wyszukiwarka umożliwiająca łatwe przełączenie na inny instrument
- Podstawowe dane o spółce
- Aktualny stan notowań , wskaźniki takie jak roczna stopa zwrotu czy średni obrót
- Informacja o dywidendzie
- Komunikaty PAP i ESPI dedykowane wybranej spółce
- Rekomendacja przygotowane przez Wydział Analiz i Rekomendacji
- Powiązane Analizy i komentarze
Wszystkie karty zgromadzono w dziale Instrumenty, i tak na przykład link do karty spółki Allegro to:
https://bossa.pl/notowania/ instrumenty/ALE
Z instrumentów innych niż spółek proponuję przejrzeć przykładowo kartę dla indeksu WIG20
https://bossa.pl/notowania/instrumenty/WIG20
Albo aktualnej serii kontraktów terminowych:
https://bossa.pl/notowania/instrumenty/FW20Z2020
Na karty poszczególnych instrumentów można dotrzeć m.in. z migawek https://bossa.pl/notowania/wig20
klikając w nazwę instrumentu czy korzystając z wyszukiwarki głównej serwisu.
***
I tak oto życie inwestora staje się dużo wygodniejsze, ale jeśli ktoś uważa, że mogłoby być jeszcze bardziej, to zapraszam do komentowania, krytykowania czy proponowania innych zmian.
—kat—
2 Komentarzy
Dodaj komentarz
Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.
No mogłoby. Byłem wczoraj na webinarze SI dot. biotech i był omawiamy wasz raport o Pure i całej branży. Przeglądałem strony reko, analizy, monthly, klepałem PUR w wyszukiwarkę i nie znalazłem nic. Nawet szukałem w pokryciu na zlecenie GPW. Dobrze, że ktoś na czacie wkleił linka.
Czemu ta analiza jest tylko na stronie emisji?
Trafne spostrzeżenie, zadbamy aby usprawnić wyszukiwanie raportów.
Dziękuję
Hanna Milewska, DM BOŚ