Inwestuj z (byłym) prezesem NBP

Nieco ponad 8 lat temu, ówczesny prezes NBP – Marek Belka – wypowiedział słynne słowa, że „giełda to kasyno”. Pozwoliłem sobie wówczas na nieco żartobliwą notkę Inwestuj z prezesem NBPzwracając uwagę na niebywałą skuteczność sygnału (lub też zabawną koincydencję).

We wczorajszym programie „Kropka nad i” Marek Belka podtrzymał swoją niechęć do rynku kapitałowego w Polsce, stwierdzając: „Polska giełda w ogóle nie istnieje, […] polska giełda to jest zombie giełda”. Chodziło o nieco szerszy kontekst, czyli wpływ epidemii koronawirusa na pęknięcie bańki na rynkach akcji. Naturalnie w przypadku GPW trudno mówić o jakiejkolwiek bańce w ostatnim roku. Pominę fakt, czy tego rodzaju wypowiedź jest na miejscu w przypadku byłego prezesa NBP oraz ex-premiera. Niemniej słowa Marka Belki wydają się niesłychanie interesujące. A może są znów wartościowym sygnałem inwestycyjnym?

2 Komentarzy

  1. The Brave One

    Jasne, że kupujemy 🙂

  2. Economede

    Jeśli giełda przypomina zombie to jednym z najbardziej za to odpowiedzialnych jest Marek Belka. To on wprowadził podatek od zysków kapitałowych, który całkowicie zniechęca to aktywności inwestycyjnej.
    Trzeba mieć niesłychany tupet, aby w taki sposób teraz komentować jej upadek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.