„My, którzy znamy swoje ograniczenia wiemy ile to jest 8*5” odpowiada Miguelito – jeden z bohaterów komiksu o Mafaldzie – na pytanie nauczyciela, ile to jest 8*9.
Skojarzyła mi się ta krótka historyjka, gdy dziś w Gazecie Prawnej (nr 13/2016) na pierwszej stronie przeczytałem: „już dawno prognozowanie kursów nie było tak trudne i tak pozbawione sensu”. Takie podejście nie jest nowością. Jesienią 2008, gdy ceny akcji spadały w otchłań, jeden z analityków pozwolił sobie na publiczne wyznanie, że wszelkie prognozy nie mają teraz sensu.
No cóż, można by powtórzyć za Miguelito – my, którzy znamy swoje ograniczenia potrafimy prognozować tylko wtedy gdy rośnie.
9 Komentarzy
Dodaj komentarz
Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.
Ha..a wydawałoby się , że precyzyjniej prognozować korektę zapisanej historii niż niezapisanej przyszłości.
To pewnie kwestia wdrukowania w mózg jedynej słusznej opcji.
Ano właśnie . Dużo tu teorii . Swego czasu popełnił Pan wpis o LPP. A jeszcze wczesniej wspominał, że ma w portfelu. CZY zastosował Pan Timing – sprzedał po 10k i odkupił po 6k. Czy trzyma Pan nadal i dokupuje na spadku w/g WB.
Pytanie może zbyt osobiste a całkowicie zwiazane z tematyką bloga.
A odpowiedz będzie bardzo praktyczna dla czytających.
szczyt LPP to 10 000 pln, teraz jest ok. 5000. W czasie spadku o 50 procent jest setka sygnałów sugerujących jednak zamknięcie pozycji. Pomijajac juz to ze minęło 1,5 roku.
Dziękuję za odpowiedz.Spolegliwa.
TAK myślę jednak KGHM
KGH KGHM 57.05 +1.69% 01-27
LPP LPP 5336.65 -0.25% 01-27
no tak, tak KGHM 6 w indeksie, LPP – 9
Jeszcze raz.A jednak coś się kończy a coś żyje.
KGH KGHM 57.50 +2.68% 01-29
LPP LPP 5364.50 -0.40% 01-29
OK do 3 razy sztuka’
Ci spooks z LPP mogliby się uczyc od Kluski.
Albo nich puszczą shares B jak Warr.Baff. Też.. zaczynał od bawełny
KGH KGHM 60.20 +5.61% 17:04
^DAX DAX 9401.48 -0.35% 17:34
To na tyle w temacie niekorelacji LPP/KGHM
LPP LPP 5369.00 +1.94% 17:04