Wykres dnia: co łaska, Ameryko.

To może wydać się podejrzanie dziwne, ale wielkie pieniądze wracają do Emerging Markets.

W zasadzie wszystkie bazy rejestrujące wpływy do amerykańskich funduszy inwestujących za granicą zanotowały wpływy świeżej gotówki do tych z nich, które operują w obszarze Emerging Markets. Jak choćby na poniższym wykresie z Bussines Insider, który pokazuje tygodniowe bilanse przepływu tych pieniędzy:

EM_flows2

Zwrócę tylko uwagę, że są to wpływy rejestrowane w obszarze funduszy akcji oraz długu (głównie obligacje). Czego tam nie widać to fakt, że spora część idzie do ETFów.

Może wydawać się to dziwne po tym co dzieje się obecnie w Rosji (totalne wycofywanie kapitałów), Chinach (eufemistyczne miękkie lądowanie gospodarki), Indiach (niedawne perturbacje gospodarcze i walutowe spowodowane przez ucieczkę zagranicy), nie wspominając już kłopotów Argentyny, Brazylii czy Turcji.

Cóż, nie ma co narzekać. Oby stało się to trwałym trendem, który dostrzeże przede wszystkim mały kraj gdzieś tam na krańcu świata- Polskę.

—kat—

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.