Wykres dnia: Marzenie o kolejnej fali hossy

Na ostatnich sesjach wiele emocji wzbudzało wyjście S&P500 nad szczyt z 19 lutego i wybicie indeksu amerykańskiego rynku na nowe, historyczne maksima. Gdzieś w tym celebrowaniu rekordu zgubiła się skala odbicia, jaką główne indeksy zanotowały dokładnie 5 miesięcy po wykreśleniu dołków pandemicznej bessy.

Ekspresowa bessa i ekspresowe odbicie zaowocowały zwyżkami, które pokazują, iż niezależnie na jakim rynku szukało się swojej szansy, można było cieszyć się wzrostami godnymi uwagi. Nawet nasz WIG20 zdołał ugrać rzadkie w ostatnich latach szybkie 30 procent. Spojrzenie na wykres czterech indeksów Nasdaqa Composite, Nasdaqa 100, DAX-a i WIG20 pozwala odnotować, iż polska średnia straciła „parę” w połowie czerwca, ale też tak ujęty wykres prosi rynek o podgonienie zaległości wobec świata. Zwyczajnie, coraz bardziej zaczynamy odstawać tym trzymiesięcznym trendem bocznym od rynków bazowych. Oczywiście to klasyczny wishfull thinking – dlatego nie wyprzedzamy wydarzeń i czekamy na decyzję rynku – ale nie obrazilibyśmy się na kolejną falę pocovidowej hossy w Warszawie. No i technika wskazuje na potencjał zrealizowania przez WIG20 układu ruch/konsolidacja/ruch.

(źródło: stooq.pl)

1 Komentarz

 1. vaeta

  Kiepskie wagi branż w indeksach EEM (bo WIG_INFO nie odstaje)?

  W tym timeframie w/s V4 całkiem nieźle stoimy
  * Węgry i Słowacja: https://stooq.pl/q/?s=wig&d=20200821&c=5m&t=l&a=lg&b=0&r=^dax+^bux+^sax
  * Czechy: https://stooq.pl/q/?s=wig20&d=20200821&c=5m&t=l&a=lg&b=0&r=^px+^spx
  * wyglądamy jak EEM https://stooq.pl/q/?s=epol.us&d=20200821&c=5m&t=l&a=lg&r=ivv.us+eem.us+emxc.us+eema.us+erus.us+tur.us

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.