Wykres dnia: Marzenie o kolejnej fali hossy

Na ostatnich sesjach wiele emocji wzbudzało wyjście S&P500 nad szczyt z 19 lutego i wybicie indeksu amerykańskiego rynku na nowe, historyczne maksima. Gdzieś w tym celebrowaniu rekordu zgubiła się skala odbicia, jaką główne indeksy zanotowały dokładnie 5 miesięcy po wykreśleniu dołków pandemicznej bessy.

Ekspresowa bessa i ekspresowe odbicie zaowocowały zwyżkami, które pokazują, iż niezależnie na jakim rynku szukało się swojej szansy, można było cieszyć się wzrostami godnymi uwagi. Nawet nasz WIG20 zdołał ugrać rzadkie w ostatnich latach szybkie 30 procent. Spojrzenie na wykres czterech indeksów Nasdaqa Composite, Nasdaqa 100, DAX-a i WIG20 pozwala odnotować, iż polska średnia straciła „parę” w połowie czerwca, ale też tak ujęty wykres prosi rynek o podgonienie zaległości wobec świata. Zwyczajnie, coraz bardziej zaczynamy odstawać tym trzymiesięcznym trendem bocznym od rynków bazowych. Oczywiście to klasyczny wishfull thinking – dlatego nie wyprzedzamy wydarzeń i czekamy na decyzję rynku – ale nie obrazilibyśmy się na kolejną falę pocovidowej hossy w Warszawie. No i technika wskazuje na potencjał zrealizowania przez WIG20 układu ruch/konsolidacja/ruch.

(źródło: stooq.pl)

1 Komentarz

 1. vaeta

  Kiepskie wagi branż w indeksach EEM (bo WIG_INFO nie odstaje)?

  W tym timeframie w/s V4 całkiem nieźle stoimy
  * Węgry i Słowacja: https://stooq.pl/q/?s=wig&d=20200821&c=5m&t=l&a=lg&b=0&r=^dax+^bux+^sax
  * Czechy: https://stooq.pl/q/?s=wig20&d=20200821&c=5m&t=l&a=lg&b=0&r=^px+^spx
  * wyglądamy jak EEM https://stooq.pl/q/?s=epol.us&d=20200821&c=5m&t=l&a=lg&r=ivv.us+eem.us+emxc.us+eema.us+erus.us+tur.us

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.