Wykres dnia: Amerykańskie banki

W poniedziałek światowe rynki wejdą w fazę spotkania z wynikami kwartalnymi. W standardowym przekonaniu Wall Street jest skrajnie wykupiona, a wyceny wysokie. Naprawdę jednak sporo z tego wykupienia to efekty masowego napływu kapitałów do spółek technologicznych. Reszta rynku radzi sobie nieco gorzej, a czasami wręcz słabo. Jednym z takich jest amerykański sektor bankowy.


Sezon publikacji zacznie się raportami wielkich banków, które zdominują nastroje od wtorkowego południa. Perspektywa year-to-date pozwala odnotować, iż sporo jest tam przestrzeni do zaskoczeń, a jeszcze więcej miejsca na ocenienie, jak rynek zareaguje na doniesienia z sektora mocno obitego kryzysem, ale dalekiego od bycia w kryzysie na miarę 2008 roku. Spojrzenie na wykres poniżej pozwala odnotować, iż relatywnie dobrze radzą sobie banki znane kiedyś jako inwestycyjne – po kryzysie 2008 roku banki skupione na tej działce musiały stać się bankami o szerszym profilu i przez to poddać się szerszej kontroli Fed – a gorzej skupione na bardziej tradycyjnej działalności. Trading, jak wiemy, ma się całkiem dobrze, gdy tradycyjna bankowość musi radzić sobie z budowaniem rezerw na pokryzysowe straty i walczyć w środowisku niskich stóp procentowych. Niemniej, sektor w całości jest relatywnie słaby i w przypadku powrotu wzrostu gospodarczego może być lepszym zakładem niż rynek w całości.

(źródło: Barron’s)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *