Wykres dnia: Amerykańskie banki

W poniedziałek światowe rynki wejdą w fazę spotkania z wynikami kwartalnymi. W standardowym przekonaniu Wall Street jest skrajnie wykupiona, a wyceny wysokie. Naprawdę jednak sporo z tego wykupienia to efekty masowego napływu kapitałów do spółek technologicznych. Reszta rynku radzi sobie nieco gorzej, a czasami wręcz słabo. Jednym z takich jest amerykański sektor bankowy.


Sezon publikacji zacznie się raportami wielkich banków, które zdominują nastroje od wtorkowego południa. Perspektywa year-to-date pozwala odnotować, iż sporo jest tam przestrzeni do zaskoczeń, a jeszcze więcej miejsca na ocenienie, jak rynek zareaguje na doniesienia z sektora mocno obitego kryzysem, ale dalekiego od bycia w kryzysie na miarę 2008 roku. Spojrzenie na wykres poniżej pozwala odnotować, iż relatywnie dobrze radzą sobie banki znane kiedyś jako inwestycyjne – po kryzysie 2008 roku banki skupione na tej działce musiały stać się bankami o szerszym profilu i przez to poddać się szerszej kontroli Fed – a gorzej skupione na bardziej tradycyjnej działalności. Trading, jak wiemy, ma się całkiem dobrze, gdy tradycyjna bankowość musi radzić sobie z budowaniem rezerw na pokryzysowe straty i walczyć w środowisku niskich stóp procentowych. Niemniej, sektor w całości jest relatywnie słaby i w przypadku powrotu wzrostu gospodarczego może być lepszym zakładem niż rynek w całości.

(źródło: Barron’s)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.