Wykres dnia: Globalny kontekst siły KGHM

Jednym z cichych bohaterów pierwszych tygodni nowego roku jest rynek miedzi. Zwyżka procentowa amerykańskiego kontraktu w perspektywie year-to-date wynosi ponad 12 procent, co wprost koresponduje ze zwyżką amerykański indeksu S&P500.

Niektórzy chcą widzieć w solidarnym wzroście akcji i metalu optymizm inwestorów wobec perspektyw światowego wzrostu gospodarczego, a inni zakład rynku o przyszłość motoryzacji, ale w krótkim terminie najwięcej w tym jednak zakładu o dobre porozumienie handlowe pomiędzy Chinami i USA. Ciekawostką jest to, iż na rynku warszawskim mamy prosty zakład graczy o ten sam scenariusz. Od 1 stycznia 2019 roku wykresy spółki KGHM i amerykańskiego kontraktu na miedź poruszają się w czytelnej korelacji i nie ma grama przypadku w niemal identycznych zmianach procentowych year-to-date miedzi (12,18%) i KGHM (+11,39%). Dla porównania WIG20 rośnie w tej samej perspektywie o ledwie 3,48 procent, a wspomniany wcześniej S&P500 o 11,40 procent. Jeśli kupiłeś spekulacyjnie KGHM, to lepiej, żebyś był świadomy zakotwiczenia KGHM w globalnym trendzie i śledził przyszłość tej korelacji.

 

(KGHM – oś lewa)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.