Wykres dnia: Ryzyko recesji

Nasz wykres na niedzielę koresponduje z ostatnimi notkami na temat rynku byka i pytań o długość trwającego ożywienia w USA. Tym razem sięgamy po ciekawe narzędzie, które regularnie publikuje nowojorski odział Rezerwy Federalnej.

W skrócie rzecz ujmując pomysł sprowadza się do analizowania spreadu pomiędzy rentownością długu trzymiesięcznego oraz dziesięcioletniego i ma swoje korzenie w tekście naukowym opublikowanym przez A. Estrella i F. Mishkina w 1996 roku. Całość idei wychodzi z założenia, iż krzywe rentowności mają tendencje do najlepszego przewidywania recesji w krótkiej perspektywie. W istocie spojrzenie na wykres spreadu pokazuje (pdf), iż recesje korelowały ze wzrostem spreadu. Na bazie tych idei wykres publikowany przez FedNY wycenia prawdopodobieństwo recesji w kolejnych 12 miesiącach na niespełna 8 procent. Kolejna

(Źródło: Federal Reserve Bank of New York)

1 Komentarz

  1. Kornik

    Jesli to jest narzedzie, to rozumiem, ze pani kasjerka z Biedronki, ktorej proponujecie podreperowanie domowych finansow za pomoca codziennej spekulacji – otrzyma do tego narzedzia odpowiednia instrukcje uzytkownika w ktorej zamieszczono informacje, jak bezpiecznie z tego narzedzia korzystac, oraz ostrzezenia, czego nie robic, zeby sie nie pokaleczyc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.