Wykres dnia: Ryzyko recesji

Nasz wykres na niedzielę koresponduje z ostatnimi notkami na temat rynku byka i pytań o długość trwającego ożywienia w USA. Tym razem sięgamy po ciekawe narzędzie, które regularnie publikuje nowojorski odział Rezerwy Federalnej.

W skrócie rzecz ujmując pomysł sprowadza się do analizowania spreadu pomiędzy rentownością długu trzymiesięcznego oraz dziesięcioletniego i ma swoje korzenie w tekście naukowym opublikowanym przez A. Estrella i F. Mishkina w 1996 roku. Całość idei wychodzi z założenia, iż krzywe rentowności mają tendencje do najlepszego przewidywania recesji w krótkiej perspektywie. W istocie spojrzenie na wykres spreadu pokazuje (pdf), iż recesje korelowały ze wzrostem spreadu. Na bazie tych idei wykres publikowany przez FedNY wycenia prawdopodobieństwo recesji w kolejnych 12 miesiącach na niespełna 8 procent. Kolejna

(Źródło: Federal Reserve Bank of New York)

[Głosów:5    Średnia:4.2/5]

1 Komentarz

  1. Kornik

    Jesli to jest narzedzie, to rozumiem, ze pani kasjerka z Biedronki, ktorej proponujecie podreperowanie domowych finansow za pomoca codziennej spekulacji – otrzyma do tego narzedzia odpowiednia instrukcje uzytkownika w ktorej zamieszczono informacje, jak bezpiecznie z tego narzedzia korzystac, oraz ostrzezenia, czego nie robic, zeby sie nie pokaleczyc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *