Wykres dnia: EU is great again

W dniu, w którym Francuzi wybierają nowego prezydenta tytuł jest oczywiście ryzykowny, ale dane pozwalają na odważną tezę.

Nasz wykres na niedzielę obejmuje opublikowane w piątek wstępne dane indeksów PMI dla przemysłu we Francji, Niemczech i strefie euro oraz dane kwietniowe z Wielkiej Brytanii. Dla porównania wpleciony został również indeks ISM dla przemysłu amerykańskiego, który stale wzbudza więcej emocji niż amerykański PMI i jest właściwie odpowiednikiem indeksów PMI liczonych w Europie. Dane pokazują, iż na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy doszło do czytelnej poprawy nastrojów w Europie. Wskaźnik dla całej strefy euro wspiął się do poziomu najwyższego od sześciu lat, a więc zamieszania wokół długu zadłużenia PIIGS-ów. Pytaniem oczywistym jest, na ile trwałe jest ożywienie, ale na dziś dane pozwalają na tezę, iż Europa ma się znów dobrze i solidarnie z innymi silnikami pcha do przodu światową gospodarkę.

1 Komentarz

  1. Warszawiak

    "Pytaniem oczywistym jest, na ile trwałe jest ożywienie, ale na dziś dane pozwalają na tezę, iż Europa ma się znów dobrze i solidarnie z innymi silnikami pcha do przodu światową gospodarkę."

    Jeżeli to ożywienie jest trwałe i Europa ma się faktycznie dobrze, to jak Pana zdaniem Panie Adamie i pozostałych Forumowiczów będzie zachowywało się euro w stosunku do dolara…. osłabnie czy wzmocni się…? przy założeniu, że Amerykanie będą robili wszystko, żeby dolara w stosunku do euro osłabić…. tzn czy istnieje jednak możliwość, że pomimo wszystko euro jeszcze bardziej się wzocni a jeżeli tak, do do jakiej wartości…?
    Pytam się, ponieważ może w ten sposób moglibyśmy pomóc zagubionemu Panu Krzysztofowi z wywiadu Pana Tomasza i uchronić Go przed kolejną wpadką i utratą następnych pieniędzy i nie tylko pieniędzy…. podpowiadając mu punkty SL i TP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.