Wykres dnia: Święto byka

Po piątkowej sesji DJIA znalazł się w bezpośredniej konfrontacji z poziomem 20000 pkt.

Do testu psychologicznej bariery brakuje zwyżki o około 1,2 procent. Dobry moment, żeby spojrzeć wstecz na wykres od dna bessy w 2009 roku i rajd bez precedensu. W świecie, który miał się zawalić, nudny DJIA zyskał ponad 300 procent. Zostawię naszym czytelnikom policzenie średniej rocznej zwyżki w tym czasie. Jestem przekonany, że pokryzysowa zmiana DJIA będzie stale kwestionowana, jak był kwestionowany każdy rok tej hossy. Możemy się tylko zastanawiać, co czują niedźwiedzie, które przez te wszystkie lata szukały powodów do spadków, nie wierzyły w zwyżkę, czy zwyczajnie szukały swojej szansy w kontrze do tego „szaleństwa”. Oczywiście nie każdy złapał dołek, ale w 2010 roku rynek krzyczał: Kupuj! Oklaski dla tych, którzy mieli odwagę i skorzystali z okazji, jakie pojawiły się w związku z możliwościami ucieczki z polskiego grajdołka.

djia

 

2 Komentarzy

 1. xxx

  Proponuje dla porównania "nasz" wykresik.
  Pozd.

 2. Deo Gratias

  Dzięki za oklaski. Staram się jak mogę – bezpośrednie zakupy przez IB, polisy inwestycyjne, parę razy bossa zagranica i inne cuda znad Wisły.

  P.S. Ale nasz grajdołek też nie taki zły jak się dobrze człowiek zaczepi:
  http://stooq.pl/q/?s=^dji&d=20161209&c=5y&t=c&a=ln&b=1&r=kru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.