Wykres dnia: Święto byka

Po piątkowej sesji DJIA znalazł się w bezpośredniej konfrontacji z poziomem 20000 pkt.

Do testu psychologicznej bariery brakuje zwyżki o około 1,2 procent. Dobry moment, żeby spojrzeć wstecz na wykres od dna bessy w 2009 roku i rajd bez precedensu. W świecie, który miał się zawalić, nudny DJIA zyskał ponad 300 procent. Zostawię naszym czytelnikom policzenie średniej rocznej zwyżki w tym czasie. Jestem przekonany, że pokryzysowa zmiana DJIA będzie stale kwestionowana, jak był kwestionowany każdy rok tej hossy. Możemy się tylko zastanawiać, co czują niedźwiedzie, które przez te wszystkie lata szukały powodów do spadków, nie wierzyły w zwyżkę, czy zwyczajnie szukały swojej szansy w kontrze do tego „szaleństwa”. Oczywiście nie każdy złapał dołek, ale w 2010 roku rynek krzyczał: Kupuj! Oklaski dla tych, którzy mieli odwagę i skorzystali z okazji, jakie pojawiły się w związku z możliwościami ucieczki z polskiego grajdołka.

djia

 

2 Komentarzy

 1. xxx

  Proponuje dla porównania "nasz" wykresik.
  Pozd.

 2. Deo Gratias

  Dzięki za oklaski. Staram się jak mogę – bezpośrednie zakupy przez IB, polisy inwestycyjne, parę razy bossa zagranica i inne cuda znad Wisły.

  P.S. Ale nasz grajdołek też nie taki zły jak się dobrze człowiek zaczepi:
  http://stooq.pl/q/?s=^dji&d=20161209&c=5y&t=c&a=ln&b=1&r=kru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.