Nasze blogowe wykresy na niedzielę zwykle podróżują po różnych segmentach rynku. Czasami brak nam odwagi, by spojrzeć na coś, co wszyscy widzą. Dlatego, na początek wakacji i początek postbrexit’owej rzeczywistości jeden z najciekawszych wykresów, z dostępnych dziś na rynku. Banalny WIG20 w perspektywie tygodniowej.

Dla spoglądających nawet sporadycznie na wykresy, tygodniowy układ WIG20 iskrzy treściami technicznymi. Spotkanie ze styczniowym dołkiem i świeca wysokiej fali podlane konsolidacją pomiędzy 2000 i 1650 pkt. Szansa na podwójne dno? A może wybicie dołem i kolejna fala spadkowa, o dynamice zbliżonej do przeceny sprzed konsolidacji? Koniec spadków, czy ledwie początek nowej odsłony bessy? Wykres narzuca strategię “wait&see”, ale – powiedzmy szczerze – każdego, z instynktem spekulacyjnym taki wykres zwyczajnie swędzi. Układ zaprasza do jakiegoś zagrania. Ilu oglądających, tyle interpretacji i prognoz na przyszłość. W tej fazie nie ma jednej obowiązującej wykładni. Każdy dołoży swój wskaźnik i inną perspektywę. Wszystkich pogodzi przyszłość, ale nie ma wątpliwości, iż to jeden z tych momentów, które oglądający rynek przez pryzmat wykresów lubią najbardziej.

wig20-tygodniowy

[Głosów:10    Średnia:3.1/5]

4 Komentarzy

 1. GZalewski

  Byle nie kolejne 3 lata – boczniaka 1700-2000 😉

  1. gg

   A ja bym sobie życzył takiego boczniaka. Nie jestem tzw. graczem, lecz regularnie dokupuję spółki dywidendowe na długi okres, więc odpowiadałby mi taki okres promocji na GPW. Podczas hossy nigdy nie wiesz, czy to już jej koniec, zaś w bessie polujesz na dołki – szkoda nerwów. Kto wie, czy zarządzający funduszami nie myślą podobnie, stąd ten ciągły opadający boczniak u nas.

   1. Michal

    Czy mógłbym prosić o przybliżenie strategii dokupywania społek dywidendowych

 2. Tommi

  @GZalewski hahaha dokładnie 🙂

  Zmienność tickowa jest tak mikroskopijna że cokolwiek się stanie … mało kogo obchodzi :).Cały spadek od 2000 punktów to tyle co daytrading na Daxie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *