Nasze blogowe wykresy na niedzielę zwykle podróżują po różnych segmentach rynku. Czasami brak nam odwagi, by spojrzeć na coś, co wszyscy widzą. Dlatego, na początek wakacji i początek postbrexit’owej rzeczywistości jeden z najciekawszych wykresów, z dostępnych dziś na rynku. Banalny WIG20 w perspektywie tygodniowej.

Dla spoglądających nawet sporadycznie na wykresy, tygodniowy układ WIG20 iskrzy treściami technicznymi. Spotkanie ze styczniowym dołkiem i świeca wysokiej fali podlane konsolidacją pomiędzy 2000 i 1650 pkt. Szansa na podwójne dno? A może wybicie dołem i kolejna fala spadkowa, o dynamice zbliżonej do przeceny sprzed konsolidacji? Koniec spadków, czy ledwie początek nowej odsłony bessy? Wykres narzuca strategię „wait&see”, ale – powiedzmy szczerze – każdego, z instynktem spekulacyjnym taki wykres zwyczajnie swędzi. Układ zaprasza do jakiegoś zagrania. Ilu oglądających, tyle interpretacji i prognoz na przyszłość. W tej fazie nie ma jednej obowiązującej wykładni. Każdy dołoży swój wskaźnik i inną perspektywę. Wszystkich pogodzi przyszłość, ale nie ma wątpliwości, iż to jeden z tych momentów, które oglądający rynek przez pryzmat wykresów lubią najbardziej.

wig20-tygodniowy

4 Komentarzy

  1. GZalewski

    Byle nie kolejne 3 lata – boczniaka 1700-2000 😉

    1. gg

      A ja bym sobie życzył takiego boczniaka. Nie jestem tzw. graczem, lecz regularnie dokupuję spółki dywidendowe na długi okres, więc odpowiadałby mi taki okres promocji na GPW. Podczas hossy nigdy nie wiesz, czy to już jej koniec, zaś w bessie polujesz na dołki – szkoda nerwów. Kto wie, czy zarządzający funduszami nie myślą podobnie, stąd ten ciągły opadający boczniak u nas.

      1. Michal

        Czy mógłbym prosić o przybliżenie strategii dokupywania społek dywidendowych

  2. Tommi

    @GZalewski hahaha dokładnie 🙂

    Zmienność tickowa jest tak mikroskopijna że cokolwiek się stanie … mało kogo obchodzi :).Cały spadek od 2000 punktów to tyle co daytrading na Daxie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.