Nasze blogowe wykresy na niedzielę zwykle podróżują po różnych segmentach rynku. Czasami brak nam odwagi, by spojrzeć na coś, co wszyscy widzą. Dlatego, na początek wakacji i początek postbrexit’owej rzeczywistości jeden z najciekawszych wykresów, z dostępnych dziś na rynku. Banalny WIG20 w perspektywie tygodniowej.

Dla spoglądających nawet sporadycznie na wykresy, tygodniowy układ WIG20 iskrzy treściami technicznymi. Spotkanie ze styczniowym dołkiem i świeca wysokiej fali podlane konsolidacją pomiędzy 2000 i 1650 pkt. Szansa na podwójne dno? A może wybicie dołem i kolejna fala spadkowa, o dynamice zbliżonej do przeceny sprzed konsolidacji? Koniec spadków, czy ledwie początek nowej odsłony bessy? Wykres narzuca strategię „wait&see”, ale – powiedzmy szczerze – każdego, z instynktem spekulacyjnym taki wykres zwyczajnie swędzi. Układ zaprasza do jakiegoś zagrania. Ilu oglądających, tyle interpretacji i prognoz na przyszłość. W tej fazie nie ma jednej obowiązującej wykładni. Każdy dołoży swój wskaźnik i inną perspektywę. Wszystkich pogodzi przyszłość, ale nie ma wątpliwości, iż to jeden z tych momentów, które oglądający rynek przez pryzmat wykresów lubią najbardziej.

wig20-tygodniowy

4 Komentarzy

 1. GZalewski

  Byle nie kolejne 3 lata – boczniaka 1700-2000 😉

  1. gg

   A ja bym sobie życzył takiego boczniaka. Nie jestem tzw. graczem, lecz regularnie dokupuję spółki dywidendowe na długi okres, więc odpowiadałby mi taki okres promocji na GPW. Podczas hossy nigdy nie wiesz, czy to już jej koniec, zaś w bessie polujesz na dołki – szkoda nerwów. Kto wie, czy zarządzający funduszami nie myślą podobnie, stąd ten ciągły opadający boczniak u nas.

   1. Michal

    Czy mógłbym prosić o przybliżenie strategii dokupywania społek dywidendowych

 2. Tommi

  @GZalewski hahaha dokładnie 🙂

  Zmienność tickowa jest tak mikroskopijna że cokolwiek się stanie … mało kogo obchodzi :).Cały spadek od 2000 punktów to tyle co daytrading na Daxie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.