Narzucę się z pomysłem na transakcję, w którą sam wdepnąłem.

Instrument: kontrakt CFD na ropę WTI

FOIL na http://bossafx.pl/fx/oferta/instrumenty/specyfikacja/

Pozycja: krótka

Poziom otwarcia pozycji: 44,00

Możliwy minimalny zasięg spadku: 39,70

Stop-loss : 46,80 lub 48,30 (u mnie oba – wyjście na raty, tzw. scaling-out)

Wykres:

Oil_RGR

Powód techniczny: formacja odwrócenia trendu, mała RGR

Zagrożenia techniczne: wczorajsze wybicie nie ma dynamicznego ciągu dalszego. Malejące obroty.

Narracja:

Rynek od styczniowego dołka urósł o 70% i choć wcześniejsza RGR w marcu się nie udała, ropa jest już w innym nieco miejscu od tamtego czasu. Rozmowy o zamrożeniu wydobycia na niewiele się zdały, ale rynek sam postanowił podbić jej cenę z tego powodu. Tyle że przestał on już działać. Mamy chwilową, choć kruchą nadpodaż, poukrywane całe statki na morzach w przedziwnych rozwiązaniach logistycznych, mających podbić cenę opóźnianiem dostaw. Nie działają na dłuższą metę prowzrostowe zmiany zapasów w USA ani pożary w Kanadzie. No i mamy przy tym znacznie rozbieżne poglądy analityków co do najbliżej trajektorii cen. To powoduje nieco zmęczenia i dysonansu, same bowiem przewidywania analityków niewiele są warte. Kiedy na wiosnę jednogłos w zasadzie oczekiwał dalszych spadków – rosło. Ostatnio gremialnie podniesiono docelowe kursy na ten rok, więc dla odmiany może skutkować to spadkami. A lato to tradycyjnie niższe zużycie, przy tym Chiny niespecjalnie przykładają się do popytu. Zwykle niewiele się interesuję powodami innymi niż techniczne, ale właśnie musiałem oddać komuś przysługę i powertować nieco w newsach.

Możliwość osiągnięcia minimalnego poziomu docelowego oceniam intuicyjnie na: 60%

—kat–

5 Komentarzy

 1. horeca

  dzięki za te info 🙂

 2. darkh

  wypadaloby podsumowac (;

 3. nowy97

  Za wcześnie wzięte s. Sam czekam na spadki na ropie. Już niedługo…

 4. nowy97

  Na brent chyba już dziś, wti jeszcze troszkę. Zaczynam budować pozycję z S.

 5. Oilek

  Ropa w dół (http://tlustekoty.pl/ropa-kontynuuje-spadki/), więc transakcja chyba udana – czy możemy spodziewać się podsumowania?

  Czy teraz, jak mamy ropę na niższej orbicie, dobrym pomysłem może być L (technicznie, bo fundamentalnie dalej mamy deflację)?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.