Narzucę się z pomysłem na transakcję, w którą sam wdepnąłem.

Instrument: kontrakt CFD na ropę WTI

FOIL na http://bossafx.pl/fx/oferta/instrumenty/specyfikacja/

Pozycja: krótka

Poziom otwarcia pozycji: 44,00

Możliwy minimalny zasięg spadku: 39,70

Stop-loss : 46,80 lub 48,30 (u mnie oba – wyjście na raty, tzw. scaling-out)

Wykres:

Oil_RGR

Powód techniczny: formacja odwrócenia trendu, mała RGR

Zagrożenia techniczne: wczorajsze wybicie nie ma dynamicznego ciągu dalszego. Malejące obroty.

Narracja:

Rynek od styczniowego dołka urósł o 70% i choć wcześniejsza RGR w marcu się nie udała, ropa jest już w innym nieco miejscu od tamtego czasu. Rozmowy o zamrożeniu wydobycia na niewiele się zdały, ale rynek sam postanowił podbić jej cenę z tego powodu. Tyle że przestał on już działać. Mamy chwilową, choć kruchą nadpodaż, poukrywane całe statki na morzach w przedziwnych rozwiązaniach logistycznych, mających podbić cenę opóźnianiem dostaw. Nie działają na dłuższą metę prowzrostowe zmiany zapasów w USA ani pożary w Kanadzie. No i mamy przy tym znacznie rozbieżne poglądy analityków co do najbliżej trajektorii cen. To powoduje nieco zmęczenia i dysonansu, same bowiem przewidywania analityków niewiele są warte. Kiedy na wiosnę jednogłos w zasadzie oczekiwał dalszych spadków – rosło. Ostatnio gremialnie podniesiono docelowe kursy na ten rok, więc dla odmiany może skutkować to spadkami. A lato to tradycyjnie niższe zużycie, przy tym Chiny niespecjalnie przykładają się do popytu. Zwykle niewiele się interesuję powodami innymi niż techniczne, ale właśnie musiałem oddać komuś przysługę i powertować nieco w newsach.

Możliwość osiągnięcia minimalnego poziomu docelowego oceniam intuicyjnie na: 60%

—kat–

5 Komentarzy

 1. horeca

  dzięki za te info 🙂

 2. darkh

  wypadaloby podsumowac (;

 3. nowy97

  Za wcześnie wzięte s. Sam czekam na spadki na ropie. Już niedługo…

 4. nowy97

  Na brent chyba już dziś, wti jeszcze troszkę. Zaczynam budować pozycję z S.

 5. Oilek

  Ropa w dół (http://tlustekoty.pl/ropa-kontynuuje-spadki/), więc transakcja chyba udana – czy możemy spodziewać się podsumowania?

  Czy teraz, jak mamy ropę na niższej orbicie, dobrym pomysłem może być L (technicznie, bo fundamentalnie dalej mamy deflację)?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.