Na rynku trwa spór o to, jak powinien zachować się Fed ma marcowym posiedzeniu FOMC. Nie brakuje głosów, iż posiedzenie FOMC udowodni fikcję podwójnego mandat amerykańskiego banku centralnego (stabilność cen i pełne zatrudnienie).
Część komentatorów sugeruje, iż wzięcie pod uwagę tylko kluczowych dane – stopy bezrobocia i inflacji – powinno z automatu wywołać podwyżkę stóp w połowie marca. Fed jednak weźmie również pod uwagę kondycję rynków akcji, sytuację na rynku walutowym i wreszcie kondycję innych gospodarek. W efekcie podwójny mandat zostanie przez działania poszerzony o inne mandaty, które mają luźny związek z tym, do czego powołano amerykański bank centralny. Dlatego dziś rzut oka na wykresy indeksów PMI dla przemysłu i usług z USA, które wydają się najważniejszym argumentem za tym, żeby nie podnosić stóp procentowych w USA. Mimo stabilizacji w ostatnim czasie, dane Markit PMI straszą zadyszką gospodarki – nie ma wątpliwości, iż momentum ożywienia w USA spadło – a trendy zdają się zaprzeczać przestrzeni do zmiany ceny kredytu w USA.
3 Komentarzy
Dodaj komentarz
Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.
Chłopaki wiać, nadchodzi tsunami…
@ nieudacznik
Po czterech tygodniach wzrostów i braku krachu nowa nadzieja niedźwiedzi – może tym razem Fed coś zrobi, że będziemy mieli rację.
@AS
Nie nie, bez takich. Jak na razie miśki są na swoim i nie muszą się żywić nadzieją. Pisanie o czterech tygodniach wzrostu dowodzi trwałego zafiksowania na longa, to bardzo niebezpieczne. Zresztą tonacja Twoich wpisów jest niezmienna od bardzo długiego czasu. U nas jak na razie to klasyczne odbicie zdechłego kota, póki co poraża słabością. Pisz pan trup. Ale bardzo możliwe, że jeszcze trochę pociągną, ale pod jednym warunkiem. Na rynkach amerykańskich tworzy się klasyczna formacja przedzawałowa. Akurat na FED nie ma co liczyć, bardzo mozliwe że wykorzystają go i jeszcze troszkę podciągną, ale jeżeli z takiego układu zaczną się spadki to będą bardzo mocne i gwałtowne, praw fizyki pan nie zmienisz. Gdy na foreksowych minutówkach pojawia się taka formacja to w ciemno biorę szorta i staram się go troszkę przetrzymać