Na rynku trwa spór o to, jak powinien zachować się Fed ma marcowym posiedzeniu FOMC. Nie brakuje głosów, iż posiedzenie FOMC udowodni fikcję podwójnego mandat amerykańskiego banku centralnego (stabilność cen i pełne zatrudnienie).

Część komentatorów sugeruje, iż wzięcie pod uwagę tylko kluczowych dane – stopy bezrobocia i inflacji – powinno z automatu wywołać podwyżkę stóp w połowie marca. Fed jednak weźmie również pod uwagę kondycję rynków akcji, sytuację na rynku walutowym i wreszcie kondycję innych gospodarek. W efekcie podwójny mandat zostanie przez działania poszerzony o inne mandaty, które mają luźny związek z tym, do czego powołano amerykański bank centralny. Dlatego dziś rzut oka na wykresy indeksów PMI dla przemysłu i usług z USA, które wydają się najważniejszym argumentem za tym, żeby nie podnosić stóp procentowych w USA. Mimo stabilizacji w ostatnim czasie, dane Markit PMI straszą zadyszką gospodarki – nie ma wątpliwości, iż momentum ożywienia w USA spadło – a trendy zdają się zaprzeczać przestrzeni do zmiany ceny kredytu w USA.

 

PMI-s

 

3 Komentarzy

 1. nieudacznik

  Chłopaki wiać, nadchodzi tsunami…

  1. Adam Stańczak (Post autora)

   @ nieudacznik

   Po czterech tygodniach wzrostów i braku krachu nowa nadzieja niedźwiedzi – może tym razem Fed coś zrobi, że będziemy mieli rację.

   1. nieudacznik

    @AS

    Nie nie, bez takich. Jak na razie miśki są na swoim i nie muszą się żywić nadzieją. Pisanie o czterech tygodniach wzrostu dowodzi trwałego zafiksowania na longa, to bardzo niebezpieczne. Zresztą tonacja Twoich wpisów jest niezmienna od bardzo długiego czasu. U nas jak na razie to klasyczne odbicie zdechłego kota, póki co poraża słabością. Pisz pan trup. Ale bardzo możliwe, że jeszcze trochę pociągną, ale pod jednym warunkiem. Na rynkach amerykańskich tworzy się klasyczna formacja przedzawałowa. Akurat na FED nie ma co liczyć, bardzo mozliwe że wykorzystają go i jeszcze troszkę podciągną, ale jeżeli z takiego układu zaczną się spadki to będą bardzo mocne i gwałtowne, praw fizyki pan nie zmienisz. Gdy na foreksowych minutówkach pojawia się taka formacja to w ciemno biorę szorta i staram się go troszkę przetrzymać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.