Profesor Rybiński kilka dni temu przedstawił niezwykle interesującą „analizę”:

globalnie ludzie coraz część szukają hasła “jobs”, czyli praca, to jest już trend długookresowy, bardzo niepokojący.

No dobra. Nie znam się, nie szukałem pracy przez Internet wpisując do wyszukiwarki hasło „praca”. Nie wpisywałem też „szukam pracy”, ani „czy ktoś ma dla mnie pracę”. Niemniej jednak idąc tym tropem wygląda na to, że rodacy szukali pracy do 2009 roku, a później już coraz mniej. Czyżby wszyscy już znaleźli?

Ewentualnie skorzystali z podpowiedzi Google i ich już w kraju nie ma.

I nie wpisują „praca” tylko „jobs” (ew. jobb- to po norwesku wg. translatora google).

A jeśli ktoś lubi rożnego rodzaju korelacje (mniej lub bardziej nonsensowne), może spróbować zastanowić się czy istnieje korelacja między wynikami funduszu Eurogeddon, którego pomysłodawcą jest profesor Krzysztof Rybiński a częstością pojawiania się na blogu rybiński.eu tagów ‘eurogeddon’ (tagi nie pojawiały się wyłącznie przy wpisach poświęconych funduszowi).

Poniżej zestawienie (fundusz ruszył pod koniec maja)

Liczba tagów eurogeddon

Liczba wpisów

Procent wpisów z Tagiem eurogeddon

marzec

2

19

10.5%

kwiecień

6

24

25.0%

maj

13

31

41.9%

czerwiec

11

22

50.0%

lipiec

9

29

31.0%

sierpień

2

21

9.5%

wrzesień

0

24

0.0%

 

 

W książce napisanej wspólnie z profesorem Tomkiem Zaleśkiewiczem (Droga inwestora) zwracamy uwagę na typowe zjawisko, jakim w okresie strat jest swego rodzaju zniechęcenie inwestora, przejawiające się między innymi w zarzuceniu prowadzeniu dziennika, wpisów na blogach. Czyżby przedstawiony przez nas model typowego inwestora znów się sprawdzał?

 

5 Komentarzy

 1. Wojtek S.

  Ciekawe to. Ja lubię różne korelacje i myślę, że można będzie tę zależność potwierdzić po ewentualnej fali wyprzedaży na giełdach. Wiadomo, że skorzystałby na tym fundusz Eurogeddon. Jeśli na blog prof. Rybińskiego wróciłyby wtedy tagi Eurogeddon, to potwierdzałoby że wpisy o funduszu zależą od jego wyników.
  Hipoteza alternatywna jest taka, że profesor wyczerpał już temat funduszu Eurogeddon i w nowych wpisach już nie chce o tym pisać.

 2. gzalewski (Post autora)

  tylko, ze to nie byly wylacznie tekst o funduszu. Tagowane byly teksty o kryzysie – tak ogolnie mowiac. I pozniej tez takie powstawaly, ale juz bez tagow 😉

 3. ZP

  Chciałem zauważyć, że jest zdaje się więcej tagów Eurogeddon niż jego klientów 🙂

 4. Bebok

  Profesor Rybiński – etatowy dostarczyciel lolcontentu.
  Tabelka mało czytelna.

 5. blackata

  uwaga na ” naszym grajdole ” zwanym rynkiem fin in Poland również krążą
  Prestydygitatorzy np wczoraj w hotel Westin w pewnym momencie po wysłuchaniu ”
  pierwszych szatańskich wersetów w raz ze znajomym weteranem rynkowym oddaliliśmy
  się z pierwszego rzędu do strefy przy drzwiach gdy promieniowanie Aktorów było
  już tak sile iż musieliśmy się ewakuować…

  wszystko było takie proste i klarowne, iż dla bezpieczeństwa zajęliśmy z góry
  upatrzone pozycje przy wyjściu, w obawie by zdążyć do ulubionego dealera
  samochodów przed Tłumem słuchaczy, który już tak samo jak my wybierał markę z
  przyszłych zysków…

  p.s. sam zastygłem w bezruchu, kiedy już nie wiedziałem ile doba ma godzin
  wybierając w myślach kolor tapicerki…

  cóż…

  tak będzie się działo dopóki Prestydygitatorzy a nie Traderzy będą dzierżyć
  mikrofony…

  w tym miejscu ukłony w stronę Roberta Minera & Michała Kuracha…

  Jeszcze raz Zapraszam…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.