Nie ma się co szarpać przed Gwiazdką, wszyscy wtedy chcą sprzedać.

Tak można odczytać komunikat spółki City Interactive z 25 lipca 2012, który zdaje się przeszedł niezauważony (pewnie tylko posiadacze akcji się nim zainteresowali).

 

„Treść raportu:                                                                                                         

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 19/2012 z dnia 03.07.2012 roku, Zarząd City Interactive S.A. informuje o przełożeniu premiery gry Sniper: Ghost Warrior 2 na dzień 15 stycznia 2013 roku .

Po kolejnej wnikliwej analizie przebiegu prac nad projektem, Zarząd Emitenta uznał, iż ze względu na konieczność dopracowania wersji muliplayerowej gry oraz optymalizację funkcjonalności/grywalności Sniper: Ghost Warrior 2 w wersji na konsolę PlayStation® 3, niezbędne jest przedłużenie terminu realizacji projektu. Ponieważ w listopadzie i grudniu 2012 roku występuje niezwykle niekorzystne otoczenie konkurencyjne dla premiery gry (w okresie przedświątecznym planowana jest premiera wielu oczekiwanych tytułów w analogicznym gatunku), Zarząd Spółki za najbardziej optymalny termin ogólnoświatowej premiery gry Sniper: Ghost Warrior 2 uznał 15 stycznia 2013 roku.”

 

Spółka ma w swoim portfolio już kilka gier. Więc posiada też pewnie analizy trendów sprzedaży. Ciekawe, czy z tych analiz wynika, że w okresie przedświątecznym, gdy ludzi ogarnia szaleństwo zakupów – nie warto się szarpać, bo wszyscy wtedy chcą sprzedawać wszystko?

Bardzo interesujące.

Zwłaszcza, że jeśli spojrzymy na trendy sprzedaży konsol (a pewnie i gier) to faktycznie może warto nadejść z nowym produktem w połowie stycznia, gdy głupia konkurencja śpi (i liczy zyski po grudniowym wzroście.

źródło

 

5 Komentarzy

 1. Krzysiomir

  Może jak się kupi konsolę na święta to gierki nudzą się po 2-3 tygodniach i w drugiej połowie stycznia się dokupuje?

 2. tomasheqq

  Nie jestem z branży, więc trochę strzelam:
  – w grudniu otrzymuję nową konsolę,
  – w związku z tym potrzebuję nowej gry,
  – w styczniu wychodzi Sniper,
  – BINGO
  Niekoniecznie więc rynek ten musi być skorelowany, zwłaszcza że konsole są relatywnie tanie w stosunku do akcesoriów do nich. Pakiet 4 -5 gier jest nieraz droższy od konsoli. Sam nie posiadam konsoli, ale moja siostra ma ich trzy – do każdej zakupiła po 20 – 30 gier.

  Może też być inne rozwiązanie – tak naprawdę spółka nie wyrobi się z premierą na 15 stycznia, bo jest z grą w lesie, więc zawczasu poinformuje, że jednak termin styczniowy „jest mało optymalny z punktu widzenia biznesowego” i „mając na uwadze zapewnienie jak najwyższej sprzedaży” przełoży premierę „na bardziej uzasadniony biznesowo termin”

  Trzecia wersja – spekulacyjna – spółka gra na obniżenie kursu w celu realizacji opcji buy – back, na zasadach korzystnych z punktu widzenia akcjonariusza większościowego. Możliwe, że akcjonariusz większościowy chce wyjść z giełdy. Więc spółka pójdzie w stratę, którą łatwo może pogłębić, zwłaszcza że na koniec I kwartału ma 31 milionów w wartościach niematerialnych i prawnych. To połowa aktywów 🙂 Niech no tylko zarzucą część prac rozwojowych 😉 Od razu zastrzegam – nie posiadam akcji tej spółki, nie posiadałem i nie zamierzam posiadać.

  No chyba że przekładają terminy premier wszystkich tytułów, bo rzeczywiście gonią w piętkę.

  1. trystero

   @ GZalewski

   Zachowanie kursu CIA wskazuje, że komunikat został zauważony 🙂

 3. Pompon

  Akurat sporo firm z tej branży przekłada premiery na styczeń. Raz, że poślizgi są na porządku dziennym, dwa, że naprawdę z Call of Duty się nie wygra, a najwięcej się zarabia na początku sprzedaży.

 4. gzalewski

  @ pompon
  Skoro wiele firm przeklada premiery na styczen, to w styczniu rowniez otoczenie jest silnie konkurencyjne. A poziomy sprzedazy kilkukrotnie nizsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.