Ryzyko potencjalnego inwestora

„Wszystkie loty obsługiwane samolotami ATR odwołuje już dzisiaj.

Jarosław Frankowski – prezes OLT Express – przekonuje, że takie warunki postawił linii inwestor, który jest zainteresowany wykupieniem udziałów w OLT Express. Nie chciał jednak zdradzić szczegółów negocjacji w tej sprawie.”

Prezes Frankowski oto uświadomił nam nowe ryzyko na rynku. Podczas rozmów z potencjalnym inwestorem, może pojawić się z jego strony jakieś żądanie. Na przykład takie jak to w przypadku OLT – czyli zlikwidowania NATYCHMIAST jakichś połączeń. Rozumiem, że inny potencjalny inwestor mógłby przyjść i powiedzieć „zmieńcie kolor logo, bo nam się nie podoba”.

To ciekawy rodzaj ryzyka. Zupełnie nowego w rozmowach biznesowych.

 

 

18 Komentarzy

 1. lesserwisser

  Zalewski, miejcie wy litość i przestańcie się wreszcie znęcać nad Amber Gold i OLT. No!

 2. astanczak

  @ lesserwisser

  Znaczy się, krzyczysz „ciszej nad tą trumną”?

 3. Adam_S

  Less

  Gdyby nie ich wszechobecne denerwujace reklamy to by mozna by jeszcze cisnienie obnizyc. a tak skoro oni glosno trabia, to trzeba ich ze wszystkich stron zatrabic tak ze im sie odechce.

 4. gzalewski (Post autora)

  less ja czekam teraz na info:
  – z banków, ktore dawaly leasing – ze cos nie halo bylo z wplatami od poczatku
  – od innych kontrahentow, ktorym OLT i AG wiszą faktury (za reklamy, powierzchnie biurowe itp itd_ (pewnie z jakims 90 dniowym terminem płatnosci)
  – od pracownikow, ze pensji moze nie bylo juz od jakiegos czasu (choc czerwcowa to pewnie jeszcze tak, z lipcową gorzej)
  – info, ze pracownicy OLT i AG nie mogą skontaktowac sie z p. prezesem. No zniknal przepadł był, a nikt nie wie jak wlasciwie prezes wygląda

  No i na komentarze mediow (tych specjalistycznych od biznesu), ktore teraz pokaza złozone analizy – ze to wszystko to bylo od poczatku jasne.

 5. lesserwisser

  „a nikt nie wie jak własciwie prezes wygląda”

  Jak to nikt, przecież pisano – uśmiechniety blondyn koło 30-tki!

  Jak dobrze, że ja się diametralnie różnię, więc nie ma mowy o ewentualnej pomyłce. 🙂

 6. Adam_S

  troche nie mainstreamowe zrodlo, ale co tam
  http://monsieurb.nowyekran.pl/post/65154,agora-i-amber-airlines
  http://monsieurb.nowyekran.pl/post/68170,lot-igora-kolomoyskiego

  moze po miesiachach sie okaze czy cos w tym jest.

 7. Darkh

  „- Nagonka na firmę Amber Gold spowodowała zablokowanie przepływu pieniędzy między tą firmą a OLT Express i ograniczyła Amber Goldowi możliwości inwestycyjne – twierdzi Frankowski.”

  nie czujecie sie winni !? 😉

 8. astanczak

  > nie czujecie sie winni

  Nie powołają się jeszcze na force majeure.

 9. gzalewski (Post autora)

  uwielbiam jego logikę
  „- Nagonka na firmę Amber Gold [właściciela linii lotniczej – red.] spowodowała zablokowanie przepływu pieniędzy między tą firmą a OLT Express i ograniczyła Amber Goldowi możliwości inwestycyjne – twierdzi Frankowski.
  Więcej… http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,12203067,Dlaczego_OLT_Express_zawiesilo_wszystkie_loty___Nie.html#ixzz21p5LtF43”

  znaczy AG, który absolutnie, ale to absolutnie nie ma kłopotów nie mógł zasilić kasą, której nie miał OLT, a która była potrzebna bo wcześniej niemcy podwyzszyli ryzyko i zarządali wyższych depozytów

 10. lesserwisser

  „a nikt nie wie jak własciwie prezes wygląda”

  Wiadomo natomiast jak wyglądał – vide niżej:

  „Publikacja powyższego tekstu pomogła nam chociaż w pewnym stopniu wyobrazić sobie prezesa Plichtę. Do redakcji napisała była dziennikarka jednego z największych polskich dzienników, opisując swoje wrażenia po spotkaniu z Marcinem Plichtą w 2009 roku. –

  Proszę wyobrazić sobie typowego „karka” wysoki, łysy z łańcuchem, miał na sobie taki stalowy świecący garnitur. Swoją przygodę z Multikasą tłumaczył źle ulokowanymi uczuciami. Mówił, że to były błędy młodości i że namówiło go do tego jakaś kobieta – wspomina dziennikarka, której nazwisko pozostaje do wiadomości redakcji.”

  http://biznes.onet.pl/zaciska-sie-petla-na-szyi-czlowieka-bez-twarzy,18543,5201209,3,news-detal

  No i teraz wiadomo, że człowiek ma łeb na karku!

  Ja też zrobiłem wiele głupstw, namówiony przez kobiety, więc gotów jestem zrozumieć sytuację.

 11. gzalewski (Post autora)

  less, ale to swiadczy o wyrafinowaniu marketingowym. Jesli wiesz ze postrzeganie twojej osoby jest nie najlepsze, to sie nie pchasz na afisz

 12. astanczak

  @ lesserwisser

  > Ja też zrobiłem wiele głupstw, namówiony przez kobiety.

  Od czasów Wokulskiego każdy kupiec odwołuje się do tej figury. Z czasem wyewoluowało to w zdanie „bo to zła kobieta była”.

  😉

 13. Darkh

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,12204093,Urzad_lotnictwa_zawiesil_koncesje_dla_OLT__Szef_linii.html

  „Krasnodębska przypomniała, że jeżeli przewoźnik nie poinformował pasażera na 14 dni przed planowanym rejsem o tym, że odwołuje rejs, to pasażerowi należy się oprócz zwrotu kosztów za bilet także odszkodowanie w wysokości 250 euro.”

  – Najpierw pasażer powinien udać się do przewoźnika z reklamacją, a jeśli on tego nie uwzględni, wówczas może złożyć reklamację w ULC – powiedziała.”

  medialnie (za eReeeMeeeF) pojawia sie liczba 130k (+ kilka kilo) sprzedanych biletow.. to co ?
  http://www.youtube.com/watch?v=H2-l4Z5dLVI

 14. Darkh

  ach zapewne chodzi o reklamacja na reklamacje a nie o reklamowanie uslug 😀

 15. lesserwisser

  @ gz

  Ja rozumiem, że człowiek ze złotym łańcuchem na szyji nie pcha się na afisz, a rozstać się z tym atrybutem nie lekko.

  @ as

  To fakt, każdy głupiec odwołuje się do tej figury, co świadczy o tym, że człowiek był ufny i łatwowierny, podaje na dłoni szczerozłote serce, kasa stoi otworem, a tu akurat okazuje się, że to zła kobieta była.

  A wszystko przez tę figurę i te kobiece atrybuty! No i po co nam to było, po co?

  @ Darkh

  „kilka kilo sprzedanych biletów”

  Od czasu kiedy usłyszałem, że funt rubli wart jest dolara wiem, że można wartośc papieró liczyć w kilogramach. Nie dziwota, że Ruskie na junk bonds mówią makuliatura. 🙂

 16. _dorota

  Ale przyznacie, że – kark, nie kark – chłopak zapewni nam rozrywkę w sezonie ogórkowym. Kolejki przed ekspozyturami AG powinny być już na początku tygodnia.

  I każdy kolejny jego przewał ma większą skalę. To mi się podoba, facet się rozwija.

 17. gzalewski (Post autora)

  nie wiem o co chodzi – ale klienci AG dostają nowy rachunek do wpłat
  „Nowy rachunek w Banku Millenium. Teraz takie konto podają klientom do wpłaty środków.
  16 1160 2202 0000 0002 2105 9345
  Konto należące do PST S.A. Długie Ogrody 8-14, 80-755 Gdańsk.”

  Pod tym adresm co prawda jest zarejestrowany AG i OLT ale, to jakis nowy byt. ciekawe ciekawe

 18. Dzikusek

  a mnie podali jeszcze inny numer rachunku także na firme PST SA Długie Ogrody 8-14 Gdańsk nr.rachunku to 02 1160 2202 0000 0002 2105 9403. Nie wiem co to za praktyki stosowane przez Amber Gold, za każdym razem inny numer rachunku, a teraz jeszcze na jakas inna firme. Chyba chodzi tu o wyprowadzenie kasy, a klientów zrobienie w konia. Ten rachunek tak jak powyższy co podał gzalewski jest założony w Banku Millenium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.