Giełda czy teatr – wybór należy do nas

„W czasie, gdy szalejące kursy walut i pikujące w dół indeksy giełdowe wzbudzają powszechne poczucie braku i stabilności, potrzebujemy przestrzeni, która będzie w stanie zbudować alternatywną rzeczywistość wobec medialnego spektaklu kryzysu. Takim miejscem również finansowo dostępnym dla wszystkich odbiorców kultury, chce pozostać w sezoenia 2011/2012 Teatr Dramatyczny.”

 

Tak brzmi fragment reklamy Teatru Dramatycznego, jaka pojawiła się w ogólnopolskim dzienniku.

Wygląda na to, że giełda i rynki finansowe nie jest już jakimś odrębnym organizmem, skoro zauważa się je w reklamie tak pozornie nie związanej z giełdą instytucji jaką jest teatr.

Niemal jak kilkadziesiąt lat temu:

https://blogi.bossa.pl/2010/08/12/reklama-z-gielda-w-tle/

 

 

 

3 Komentarzy

 1. deli deli

  Oferta, zdaje mi się, chybiona. D r a m a t y c z n y serwuje spokój, poczucie stabilizacji, błogi stan nasycenia?
  Ileż to razy , zamyśliwszy się nad rynkiem, szukałem dlaa niego analogii w sztuce narracji (akcja, kontrakcja, kulminacja i rozwiązanie) i w formule dramatu, gdy rośnie temperatura wśród uczestników, gdy decyzje wybijały z najgłębszych instynktów, zawsze na fali najwyższych emocji największe d r a m a t y ludzkie.
  Autor reklamy mógłby to szybko „sprostować” ogłaszając konkurs na utwór dramatyczny o tematyce giełdowej.
  Giełda i rynki temat gorący i fakt kulturowy.

 2. el_padre

  T. Dramatyczny ma największą w Warszawie dopłatę do jednego fotela. Coś w okolicy 800 zł. Próby sztuk trwają po pół roku, po czym odbywa się publiczny pokaz i spektakl zostaje zdjęty bo strach go pokazywać. Ta zabawa trwa już od paru lat. TD łyknął z publicznych pieniędzy w tym czasie już kilkaset milionów złotych. Na taki rozpasany luksus nie stać bardzo bogatych państw, które muszą żyć w rzeczywistej rzeczywistości. Ale oczywiście przy przyzwoleniu urzędników z m.st. Wawy ignoranci z TD mogą bujać w obłokach, stworzyć sobie alternatywną rzeczywistość i za publiczne pieniądze robić coś co nie ma żadnego uzasadnienia artystycznego czy finansowego. Wystarczy dobry PR.
  Do czasu.

 3. gzalewski (Post autora)

  pomijajac kwestie realnego „wydawania” pieniedzy, to i tak ciekawe jest to, ze ktos zauwazyl rynek i wplotł go do reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.