przed wielkim graczem ze skoncentrowaną pozycją.

Bardzo jestem ciekaw, kto pierwszy zacznie i w jakim kontekście.

Spadki w takiej skali, aż prowokują do szukania winnego.

10 Komentarzy

 1. exnergy

  Po fakcie to sobie moga szukac winnego. Przy okazji Panie Zalewski – czy posiadl Pan umiejetnosc „przejrzenia rynku” w sensie – o tu jest taki wielki jeden grubas i on tam ma czekajace na spadki Ski. Czy tez po prostu akceptuje Pan to co rynek pokazuje 😉

 2. exnergy

  Przelamanie poziomów z ktorych wziela sie ostatnia fala wzrostowa musiala wzniecic strach. Zaczeli wiec Lki zamieniac na Ski. Podczas gdy smart money… i tak do zarabania 😉

 3. gzalewski

  na rynku jest wieu grubasów. Jeden w te, czy jeden wewte nic nie zmienia.

 4. Yayechny

  Na blogu W. Białka popełniłem wpis dnia 2008/12/17 na ten temat. Nic nie stracił na aktualności.
  Gdyby niektórzy zainteresowani tematem wiedzieli to, czego nie wiedzą o rynku, to dopiero byłoby zamieszanie w mediach…
  Generalnie sprawa do roztrząsania dla „Gońca Włoszczowej”.

 5. exnergy

  @ G. Zalewski – dobrze wiec, idac tropem konsekwencji a taką ponoć powinien się wykazywac skuteczny trader- skoro przyjmujemy bezpieczne zalozenie , ze liczy sie dla nas „rynek”, patrzymy jak rynek reaguje itp, to dlaczego Pan odgrzewa kotlet z tym kims co to mial duza pozycje S, a teraz w aspekcie spadków mialoby to jakos „zazebic” w rozmowach ?

  Bo co tu duzo bełtać, ktoś młody może odnieść wrażenie, że cała otoczka medialna tradingu jest po to by ciągle mieszac w głowach ;). Z życzliwości dla wszystkich ceniacych sobie fakty to piszę ;).

  Pan Symonowicz napisał tu na blogach kiedyś całkiem trafną rzecz : „Trend to wypadkowa akurat tych sił, które mają w danym momencie przewagę kapitałową choć niekoniecznie są racjonalne.” Z niej można wywiesc baedzo duzo tez dla skutecznego tradingu. A może to tylko ja to widzę, bo akurat takie mam sciezki myslenia. W kazdym badz razie jedno prowadzi do drugiego, a mieszanie nie prowadzi do niczego 😉 (oprocz wymiernych korzysci dla smart money, szwagrów, czy rekinów 😉 ). A ze dostep do informacji jest lekko asymetryczny to chyba kazdy wie – tak samo jak tu na blogu – wy widzicie nasze IP, my mozemy zobaczyc, akurat tez cos, ale nie to co bysmy chcieli. A i tak sobie musimy radzic ;).
  Kto jest „za” niech podniesie reke i nacisnie guzik.

 6. mirek

  Wg mnie należy robić swoje, a nie rozglądać się za (częściowo wyimaginowanymi) wielkimi graczami. Problem mają ci, którzy nie zajęli krótkich pozycji na czas, a teraz obawiają się korekty. Zawsze są wątpliwości, ale chcąc zyskać trzeba ryzykować. W takich momentach jednak przewagę mają  Ci, którzy stosują systemy transakcyjne. Na nic przeczytane wszystkie punkty o składowych porażki, aczkolwiek trafne. Jak cudownie by było czytać ten blog, komentować, a jednocześnie być już na sporym plusie.

 7. pit65

  @exnergy

  Ja lubię grubasów, ociężałych – jest co czesać, jest płynność której potrzebuję dla bezpieczeństwa.
  jedyne zagrożenie to takie ,że będzie się wachać i o to chodzi.
  Exnergy jestem za.
  Zresztą za własne wpadki rozliczam tylko siebie.
  To jest rynek nie armia zbawienia.
  Nie znoszę „zbawczych” interwencji regulatorów .
  Ryzyko wtedy rośnie IMHO.

 8. lookout

  nie wiem czemu ale ja akurat lubie regulatora 🙂

 9. Thom

  A ja znam tylko jednego „grubasa” – a mianowicie „grubego Ryśka” vel „Pana Ryszarda”, tego, co to kiedyś w spotach wyborczych występował…..ale on chyba już nie trzęsie giełdą….;))))

 10. kospi

  ALE PYTANIE POZOSTAJE :
  DLACZEGO KNF ROBI WYJĄTKI ????
  DLACZEGO KNF DZIŚ NIE REAGUJE GDY RYNEK JEST ZWALANY ???
  WTEDY MOŻNA BYŁO A DZIŚ NIE ???
  Tu nie chodzi o to czy rynek spada czy rośnie po np.5 % (bo to tylko rynek) ale dlaczego KNF działa tak WYBIÓRCZO ???
  przepraszam za wielkie litery ale nie mogłem się powstrzymać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.