„Takiego Zalewskiego lubię – zadziorny, rzeczowy, kąśliwy. Jest Pan w formie. A propos – nie podejrzewałem ludzi związanych z finansami o taką erudycje. Kto dzis czyta Lema, a Twaina? – sadziłem, że jedynie filolodzy jak ja:) Chapeau bas. Proszę wybaczyć może zbyt protekcjonalny ton, nie to było moim zamiarem.”
To komentarz z ubiegłego roku przy okazji wpisu Efekty, które stwarzamy. Ponieważ, jak większość – łasy jestem na pochwały, pozwoliłem sobie ów komntarz przypomnieć. No dobra, a tak poważnie. Pretekestem był ponownie materiał Przemka Barankiewicza (który również wówczas zainspirował mnie do notki).
Ponieważ od zawsze uczestnictwo na forach internetowych (poźniej zaś blogach), to dla mnie doskonała okazja do polemik, wymiany myśli, twórczych zadym intelektualnych, których nie dawała prasa papierowa („Listy od czytelnikow” to jednak nie to), tym bardziej się cieszę za reakcję.
Może nie chodzi o mnie, jeśli tak to przez zbyt egocentryczne widzenie świata. Ale jeśli jednak chodzi o mnie, to Drogi Przemku, dziękuję za pozdrowienia. Ale jakoś nie pojmuję czemu nie wymieniłeś swojego adwersarza z imienia i nazwiska. Dając maleńki link choćby.
Muszę popracować nad stylem, skoro uznałeś, że „przed rokiem poważnym tonem wyśmiałem powyższe statystyki „. 🙂
Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.