Wykres dnia: Złoto w grze o historyczne maksima

Kilka tygodni słabego dolara zaowocowało ciekawymi układami na rynkach. Wzrosty walut, takich jak np. złoty, uzupełniają się ze zwyżkami cen surowców i jednym z większych wygranych jest rynek złota, który posila się też min. ryzykiem recesji. Naszym wykresem na niedzielę jest złoto w grze o historyczne maksima.

Możemy w nieskończoność toczyć spory o to, czy złoto chroni przed inflacją, a i tak nie ustalimy wspólnego zdania. Starczy powiedzieć, iż dzisiejsza cena złota uwzględniona o inflację jest ciągle około 1000 dolarów niższa od szczytu z lat 80 poprzedniego wieku, choć nominalnie niemal trzy razy wyższa. Nie przeszkadza to jednak w próbach spekulacji na rynku, w których wielu wierzy i oczekuje dalszych wzrostów z przyczyn wymienionych wcześniej.

W ciekawym położeniu się technicy, którzy w ostatnim tygodniu dostali test historycznych maksimów przy jednoczesnych wskazaniach, iż rynek łapie zadyszkę w kluczowym punkcie wykresu. CFD z bossaFX pokazuje podręcznikową konsolidację na blisko 500-dolarowej półce, której pokonanie górą zbuduje potencjał zwyżki o szerokość układu. Porażka byków podtrzyma trend boczny i przyniesie ryzyko cofnięcia w rejon 1600 USD.

Zachęty do realizacji zysków i wykupienie rynku nie pozwalają na proste zakłady o wybicie górą, ale nikt już nie może wykluczyć scenariusza, w którym złoto powalczy o psychologiczny poziom 2500 USD. Sadzę, że są dziś lepsze miejsca do spekulacji niż złoto w strefie silnych oporów, ale techniczne przechylenie wymusi na wielu graczach chociażby śledzenie rynku, który za chwilę może znaleźć się na pierwszych stronach serwisów giełdowych.

CFD FGOLD z bossafx.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.