Wykres dnia: FOMC na radarze

W zaczynającym się tygodniu globalne rynki akcji czeka spotkanie z efektem grudniowego posiedzenia FOMC. Sygnały z Fed będą interpretowane z różnych perspektyw, ale wszyscy powinni odnotować odpowiedź rynku długu, bo to jeden najważniejszych kluczy do reakcji rynków akcji.

Naszym wykresem na niedzielę jest czytelne połączenie trendów na amerykańskim rynku akcji obrazowanym przez tegoroczne przebiegi S&P500 i rentowności papierów 10-letnich (dla czytelności skala jest odwrócona i wartości z zamknięć tygodnia). Trudno zanegować fakt, iż trendy są skorelowane, a październikowy dołek na rynku akcji zbiegł się z październikowym szczytem rentowności długu. W istocie zarówno dług, jak i akcje kreśliły październikowe ekstrema w modelu – odpowiednio – podwójnego szczytu (rentowność) i podwójnego dna (S&P500). Odważnie można założyć, że od tego, jak zachowa się dług po posiedzeniu FOMC zależy, co w bliskiej przyszłości ugrają rynki akcji w USA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *