Wykres dnia: FOMC na radarze

W zaczynającym się tygodniu globalne rynki akcji czeka spotkanie z efektem grudniowego posiedzenia FOMC. Sygnały z Fed będą interpretowane z różnych perspektyw, ale wszyscy powinni odnotować odpowiedź rynku długu, bo to jeden najważniejszych kluczy do reakcji rynków akcji.

Naszym wykresem na niedzielę jest czytelne połączenie trendów na amerykańskim rynku akcji obrazowanym przez tegoroczne przebiegi S&P500 i rentowności papierów 10-letnich (dla czytelności skala jest odwrócona i wartości z zamknięć tygodnia). Trudno zanegować fakt, iż trendy są skorelowane, a październikowy dołek na rynku akcji zbiegł się z październikowym szczytem rentowności długu. W istocie zarówno dług, jak i akcje kreśliły październikowe ekstrema w modelu – odpowiednio – podwójnego szczytu (rentowność) i podwójnego dna (S&P500). Odważnie można założyć, że od tego, jak zachowa się dług po posiedzeniu FOMC zależy, co w bliskiej przyszłości ugrają rynki akcji w USA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.