Jeśli Trump, to…, jeśli Biden, to…

Wzrośnie lub spadnie. Możemy wstawić w dowolnych kombinacjach w wykropkowane pola. Komentatorzy każdego dnia mają używanie. Spadło bo rynki oczekują wygranej Bidena, a może jednak spada, bo oczekują na wygraną Trumpa. Wygrana dotychczasowego prezydenta jest dobra dla rynków bo oznacza podtrzymanie dotychczasowego trendu. A może jednak jest zła, bo przecież ten trend się zawahał. Biden – to źle, bo przecież podniesie podatki, a może dobrze, bo jednak pojawi się jakaś odpowiedzialność.

W najbliższych dniach, zalecałbym daleko idącą wstrzemięźliwość, jeśli chodzi o lekturę komentarzy, prognoz, analiz i interpretacji. Są absolutnie bez znaczenia. Zwłaszcza, że wyniki wyborów prezydenckich w USA, nie będą znane od razu, ze względu na możliwość oddania głosu korespondencyjnie. Do tego dojdą jeszcze oskarżenia o możliwe manipulacje, fałszerstwa, podważanie ich wyników. Będzie więc ciekawie medialnie, a na rynkach… No cóż. Pewnie też będzie ciekawie, ale tłumaczenie każdej sesji jednym tylko czynnikiem, jakim jest wynik wyborów, będzie równie wiarygodny, jak tłumaczenie wzrostów w dniu dzisiejszym (przynajmniej na początku sesji), faktem, że właśnie mamy wybory w USA i wszystko będzie jasne.

Oczywiście za tydzień okaże, się że nie jest ani trochę jaśniej. Bo pojawią się stare i nowe zagrożenia, nadzieje i obawy.

 

[Photo by Brett Jordan on Unsplash]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *