Wykres dnia: Robin na froncie walki z rasizmem

Kolejna odsłona kryzysu rasowego w USA może niepokoić inwestorów i rynki w całości, ale nie przeszkadza graczom szukać w tym zamieszaniu swojej szansy. Naszym wykresem na niedzielę jest spółka Urban One, o której nigdy nie słyszeliście, bo jak mielibyście słyszeć o spółce, które cena akcji jeszcze w maju kosztowała poniżej 1 USD i była nudna, jak flaki z olejem. Jednak w piątek płacono za nią ponad 50 USD. Tygodniowa zwyżka wyniosła blisko 1900 procent.


Jeśli zadajecie sobie pytanie, skąd ta popularność, to oczywiście wszystko jest bardzo proste. Firma jest w posiadaniu Afro-Amerykanów i operuje w USA na rynku stacji radiowych kierowanych do Afro-Amerykanów. Wiadomo przecież, że za chwilę rasizm w USA się skończy, a świat pokocha biznesy prowadzone przez mniejszości etniczne. Trzeba tylko jeszcze obalić kilka pomników i miód będzie płyną przez dzielnice zamieszkane przez mniejszości. A może Fed zacznie skupować akcje firm prowadzonych przez mniejszości etniczne? Musi być w tym jakaś wartość!

Poważniej już mówiąc spółka operuje w trudnej branży, która musi mierzyć się z radykalnymi zmianami zachowań konsumentów, co zresztą pokazywało zachowanie akcji do ostatnich tygodniach. Ów optymizm inwestorów nie wynika z faktu, iż nagle zaufali zmianie społecznej, która rozwiąże problemy mniejszości etnicznych w USA. Nic z tych rzeczy. Kluczem do „sukcesu” jest mieszanka popularności wśród nowych inwestorów zwanych już „robinhooders” i starych dobrych daytraderów, którzy potrafią podłączyć się pod takie ruchy rynku pompując wygranych i szybko realizując zyski. Pierwsi kupują to, co drożeje i wyświetla się na górze tabelki z największymi wzrostami. Drudzy żywią się naiwnością pierwszych. Ciekawe, kto wyjdzie z tego zwarcia bogatszy?

(źródło: stooq.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *