Wykres dnia: Robin na froncie walki z rasizmem

Kolejna odsłona kryzysu rasowego w USA może niepokoić inwestorów i rynki w całości, ale nie przeszkadza graczom szukać w tym zamieszaniu swojej szansy. Naszym wykresem na niedzielę jest spółka Urban One, o której nigdy nie słyszeliście, bo jak mielibyście słyszeć o spółce, które cena akcji jeszcze w maju kosztowała poniżej 1 USD i była nudna, jak flaki z olejem. Jednak w piątek płacono za nią ponad 50 USD. Tygodniowa zwyżka wyniosła blisko 1900 procent.


Jeśli zadajecie sobie pytanie, skąd ta popularność, to oczywiście wszystko jest bardzo proste. Firma jest w posiadaniu Afro-Amerykanów i operuje w USA na rynku stacji radiowych kierowanych do Afro-Amerykanów. Wiadomo przecież, że za chwilę rasizm w USA się skończy, a świat pokocha biznesy prowadzone przez mniejszości etniczne. Trzeba tylko jeszcze obalić kilka pomników i miód będzie płyną przez dzielnice zamieszkane przez mniejszości. A może Fed zacznie skupować akcje firm prowadzonych przez mniejszości etniczne? Musi być w tym jakaś wartość!

Poważniej już mówiąc spółka operuje w trudnej branży, która musi mierzyć się z radykalnymi zmianami zachowań konsumentów, co zresztą pokazywało zachowanie akcji do ostatnich tygodniach. Ów optymizm inwestorów nie wynika z faktu, iż nagle zaufali zmianie społecznej, która rozwiąże problemy mniejszości etnicznych w USA. Nic z tych rzeczy. Kluczem do „sukcesu” jest mieszanka popularności wśród nowych inwestorów zwanych już „robinhooders” i starych dobrych daytraderów, którzy potrafią podłączyć się pod takie ruchy rynku pompując wygranych i szybko realizując zyski. Pierwsi kupują to, co drożeje i wyświetla się na górze tabelki z największymi wzrostami. Drudzy żywią się naiwnością pierwszych. Ciekawe, kto wyjdzie z tego zwarcia bogatszy?

(źródło: stooq.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.