Wasza wiedza jest niepełna

– Wszedł pan w zmowę z jednym z uczestników przetargu, a innego przekupił. Czy można więc powiedzieć, że przetarg od początku był ustawiony?

– Nie był ustawiony – upiera się Bieriezowski. – Po prostu znalazłem na niego sposób! W moim mniemaniu nie oznacza to ustawiania przetargu.

To fragment książki Jądro dziwności P. Pomerantseva opisujący spór sądowy między Borysem Bieriezowskim a Romanem Abramowiczem dotyczący spółki paliwowej Sobnieft. Odpowiedź Bieriezowskiego przypomina mi jako żywo wyjaśnienie Wolfganga Laskowskiego, rzecznika prasowego CDA.pl, na zarzuty Amerykańskiego Stowarzyszenia Producentów Filmowych MPAA, że CDA.pl jest po prostu pirackim serwisem.

Nie polemizujemy z faktem, że taki raport się ukazał i że jesteśmy w nim wymienieni. Wg nas zarzuty MPAA są nieprawdziwe, a sama wiedza tej organizacji o polskim rynku wydaje się być niepełna.

Z jednej strony rozumiem, że spółka ma wielkie plany związane z giełdą, poprawą własnego wizerunku, odcięciem się od przeszłości. No ale drodzy państwo zachowajmy pewien umiar. I klasę.

Na CDA.pl można znaleźć filmy, które użytkownicy dodali łamiąc prawo autorskie. Tak, takie przypadki się zdarzają, tak samo jak w przypadku wszystkich – podkreślamy wszystkich! – społecznościowych serwisów wideo, gdzie użytkownicy dodają materiały

Czy ja naprawdę właśnie przeczytałem – „może i łamiemy prawo, ale inni też?”. Aha mamy jeszcze legalną usługę CDA Premium. Nie wiem, jak to napisać, żeby prawnicy spółki nie uznali, że felietonista przekroczył pewne granice, ale czy tylko ja mam pewne skojarzenia? Np. z kimś z branży nie do końca legalnej, który wyjaśnia: może i handlujemy zakazanym towarem, ale mamy też płatne siłownie premium?

Rolą rzecznika jest wyjaśnianie i prostowanie. Rolą spółki obrona dobrego imienia, ale szanowni państwo róbmy to z jakąś odrobiną klasy.

(źródło:

http://media.cda.pl/stanowisko-cda-pl-wobec-raportu-mpaa-i-publikacji-w-pulsie-biznesu/)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.