Wykres dnia: Facebook oczywiście

W tygodniu, w którym spółka-symbol nowej gospodarki traci 17 procent, naszym wykresem na niedzielę nie może być nic innego niż tąpnięcie roku.

Sygnalizowałem już kiedyś swój ambiwalentny stosunek do spółki Facebook. Uwielbiam patrzeć, jak rozwija się właściwie organicznie, wykorzystując głupotę swoich użytkowników i nie cierpię modelu, w którym wykorzystuje się słabych w sumie ludzi do prowadzenia ich na smyczy w roli dostarczyciela sieciowego uzależnienia. Dlatego z zaskoczeniem spojrzałem na reakcję inwestorów na raport kwartalny, a z jeszcze większym na brak poważnego odbicia. Z rynkiem się nie dyskutuje, ale w obecnym układzie sił akcje Facebooka jawią się jako absolutnie fantastyczna okazja do kupienia czegoś fundamentalnie silnego. Ponad 1,5 miliarda użytkowników,  udział w rynku reklamy sieciowej, gdy niemal wszystko przenosi się do internetu, skup akcji za miliardy i kilkanaście dolarów w gotówce zawarte w cenie każdej akcji. Facebook nie ma odpowiednika na rynku, więc znów spodziewam się, iż rynkowi będzie trudno zignorować taką okazję.

(źródło: stooq.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.