Pozwolę sobie na kilka cytatów tytułem wstępu.

„Wielu nowych „tymczasowych” traderów koncentruje się na kolejnej pozycji. Traderzy ze stabilnym sukcesem koncentrują się na procesie i mało ich interesuje wynik kolejnej transakcji. Różnica jest znacząca.”

„Moja trafność to ok 42%. To oznacza, że moje domyślne oczekiwanie w każdej transakcji jest takie, że będzie to strata. Lubię tę perspektywę”

„Obawa lub zmartwienie, że następna transakcja będzie stratą, jest znaczącą przeszkodą do zyskowności”

„Przez lata moje najbardziej zyskowne transakcje były wyprodukowane przez TRZYMANIE pozycji, a nie aktywny trading”

„W jaki sposób wiesz, że znajdujesz się na rynku byka? — ponieważ kiedy tylko zamykasz pozycję musisz zapłacić dodatkowo utraconym zyskiem za powrót na rynek”

„Zasadniczym problemem wielu nowych traderów jest kompulsywne dążenie do tego by mieć rację – bycia pełnym obaw o popełnienie błędu – brania strat nazbyt osobiście”

„Łatwiej stracić pieniądze źle tradując niż zarobić je tradując poprawnie”.

„Będę pierwszym, który przyzna, że wykresy nie przewidują cen – one pokazują ścieżkę najmniejszego oporu i dostarczają znakomitych narzędzi do zarządzania ryzykiem”

„Opinia nie jest pozycją, pozycja nie jest opinią”

„Traderzy z sukcesami szukają powodu do nie wejścia w transakcje. To jest świat, w którym chciałbym żyć”

„Największym wrogiem profesjonalnego tradera jest on sam. Udana spekulacja rynkowa jest pływaniem pod prąd przeciwko ludzkiej naturze”

„Jakie są moje pozycje i dlaczego je zająłem jest dużo mniej kluczowe niż to jak nimi zarządzam. Moja przewaga pochodzi z tradowania wyjściem pozycji, nie z wejścia na nią.”

To wszystko z twitów Petera Brandta, weterana tradingu na rynku kontraktów terminowych, człowieka, który zawodowo od kilku dekad para się tradingiem z sukcesami. Za kilkanaście dni będzie w Polsce na zaproszenie BOŚ i spotka się 2 razy z chętnymi posłuchać jego rad.

Szczegóły i zapisy:

https://brandt.bossafx.pl/

ZA DARMOCHĘ!

Grzegorz- zapytaj go proszę ode mnie co rozumie dokładnie przez to „szukanie powodu do nie tradowania”, ja też chciałbym żyć w tym świecie 😉

—kat—

1 Komentarz

  1. PiotrB

    Moim zdaniem to proste, większość ludzi szuka powodu, żeby wejść w jakąś transakcję na siłę, zawsze np. jest w stanie wyszukać jakąś odpowiednią formację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.