Pozwolę sobie na kilka cytatów tytułem wstępu.

“Wielu nowych “tymczasowych” traderów koncentruje się na kolejnej pozycji. Traderzy ze stabilnym sukcesem koncentrują się na procesie i mało ich interesuje wynik kolejnej transakcji. Różnica jest znacząca.”

“Moja trafność to ok 42%. To oznacza, że moje domyślne oczekiwanie w każdej transakcji jest takie, że będzie to strata. Lubię tę perspektywę”

“Obawa lub zmartwienie, że następna transakcja będzie stratą, jest znaczącą przeszkodą do zyskowności”

“Przez lata moje najbardziej zyskowne transakcje były wyprodukowane przez TRZYMANIE pozycji, a nie aktywny trading”

“W jaki sposób wiesz, że znajdujesz się na rynku byka? — ponieważ kiedy tylko zamykasz pozycję musisz zapłacić dodatkowo utraconym zyskiem za powrót na rynek”

“Zasadniczym problemem wielu nowych traderów jest kompulsywne dążenie do tego by mieć rację – bycia pełnym obaw o popełnienie błędu – brania strat nazbyt osobiście”

“Łatwiej stracić pieniądze źle tradując niż zarobić je tradując poprawnie”.

“Będę pierwszym, który przyzna, że wykresy nie przewidują cen – one pokazują ścieżkę najmniejszego oporu i dostarczają znakomitych narzędzi do zarządzania ryzykiem”

“Opinia nie jest pozycją, pozycja nie jest opinią”

“Traderzy z sukcesami szukają powodu do nie wejścia w transakcje. To jest świat, w którym chciałbym żyć”

“Największym wrogiem profesjonalnego tradera jest on sam. Udana spekulacja rynkowa jest pływaniem pod prąd przeciwko ludzkiej naturze”

“Jakie są moje pozycje i dlaczego je zająłem jest dużo mniej kluczowe niż to jak nimi zarządzam. Moja przewaga pochodzi z tradowania wyjściem pozycji, nie z wejścia na nią.”

To wszystko z twitów Petera Brandta, weterana tradingu na rynku kontraktów terminowych, człowieka, który zawodowo od kilku dekad para się tradingiem z sukcesami. Za kilkanaście dni będzie w Polsce na zaproszenie BOŚ i spotka się 2 razy z chętnymi posłuchać jego rad.

Szczegóły i zapisy:

https://brandt.bossafx.pl/

ZA DARMOCHĘ!

Grzegorz- zapytaj go proszę ode mnie co rozumie dokładnie przez to “szukanie powodu do nie tradowania”, ja też chciałbym żyć w tym świecie 😉

—kat—

[Głosów:7    Średnia:5/5]

1 Komentarz

  1. PiotrB

    Moim zdaniem to proste, większość ludzi szuka powodu, żeby wejść w jakąś transakcję na siłę, zawsze np. jest w stanie wyszukać jakąś odpowiednią formację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *