Wykres dnia: Złoty i WIG20

Końcówka tygodnia przyniosła kilka ciekawych wiadomości.

Rentowność polskiego długu dziesięcioletniego znalazła się na poziomie najwyższym od dwóch miesięcy, złoty osłabił się do dolara do poziomu najniższego od miesiąca, a w serwisach giełdowych mignęła informacja, iż fundusze Templetona obniżyły zaangażowanie w polski dług do poziomu najniższego od 5 lat. Nie trzeba szczególnego wyrafinowania, by dostrzec tegoroczną korelację pomiędzy rentownością długu, a kondycją pary USD/PLN. Sentyment wobec polskiego rynku ulega zmianie.

Czas zatem spojrzeć na wykres WIG20 w relacji USD/PLN, a raczej PLN/USD. Fakty są…. faktami. Na wykresie PLN/USD doszło do domknięcia lubianej przez techników formacji RGR, która odwróciła trend umocnienia złotego (linia czerwona na wykresie poniżej). Przebieg kursu PLN/USD nałożony na wykres WIG20 od początku roku (świece, skala lewa) pokazuje, iż korelacja pomiędzy długiem i złotym ma swoje echo również na GPW i przy dalszym osłabieniu polskich aktywów będzie wzbudzała wątpliwości, co do siły warszawskich blue chipów.

PLN-WIG20

1 Komentarz

  1. nieudacznik

    Jak tak patrzę bez emocji na kreski to wychodzi mi, że nadchodzą bardzo silne spadki na świecie, zaś nasza giełda powinna być teraz dużo silniejsza od giełd światowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.