Wykres dnia: Złoty i WIG20

Końcówka tygodnia przyniosła kilka ciekawych wiadomości.

Rentowność polskiego długu dziesięcioletniego znalazła się na poziomie najwyższym od dwóch miesięcy, złoty osłabił się do dolara do poziomu najniższego od miesiąca, a w serwisach giełdowych mignęła informacja, iż fundusze Templetona obniżyły zaangażowanie w polski dług do poziomu najniższego od 5 lat. Nie trzeba szczególnego wyrafinowania, by dostrzec tegoroczną korelację pomiędzy rentownością długu, a kondycją pary USD/PLN. Sentyment wobec polskiego rynku ulega zmianie.

Czas zatem spojrzeć na wykres WIG20 w relacji USD/PLN, a raczej PLN/USD. Fakty są…. faktami. Na wykresie PLN/USD doszło do domknięcia lubianej przez techników formacji RGR, która odwróciła trend umocnienia złotego (linia czerwona na wykresie poniżej). Przebieg kursu PLN/USD nałożony na wykres WIG20 od początku roku (świece, skala lewa) pokazuje, iż korelacja pomiędzy długiem i złotym ma swoje echo również na GPW i przy dalszym osłabieniu polskich aktywów będzie wzbudzała wątpliwości, co do siły warszawskich blue chipów.

PLN-WIG20

1 Komentarz

  1. nieudacznik

    Jak tak patrzę bez emocji na kreski to wychodzi mi, że nadchodzą bardzo silne spadki na świecie, zaś nasza giełda powinna być teraz dużo silniejsza od giełd światowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.