Kiedy rynki akcji świętują swoje rekordy a dolar szybuje na wieloletnich maksimach, rany liżą byki na rynkach surowcowych.

Nic nie oddaje lepiej skali ataku podaży, niż wykres tygodniowy indeksu CRB, na którym, jak po sznurku, koszyk maszeruje na południe w 20-tygodniowym trendzie spadkowym. Jednak ostatni tydzień rzuca nieco nadziei podrapanym bykom. Pierwsza, od blisko dwóch miesięcy wzrostowa świeca sygnalizuje, iż popyt zbiera siły do odbicia, któremu dziś przewodzą głównie towary rolne, ale całość korekcyjnego układu może pojawić się w ważnym punkcie, jakim jest dołek z połowy 2012 roku. Uwzględniając fakt, iż w wielu innych segmentach rynkowego krajobrazu ceny są wysokie, może warto potraktować przecenę, jako okazję do dosypania pobitych commodities do portfela? Oczywiście, w wielu perspektywach trend jest spadkowy i przebicie dołka z czerwca 2012 będzie bolesne. Jednak  przy wykorzystaniu ETF-ów można pozwolić sobie na straty w pierwszej fazie inwestycji.

CRB-WEEKS

CRB-LONG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *