Kiedy rynki akcji świętują swoje rekordy a dolar szybuje na wieloletnich maksimach, rany liżą byki na rynkach surowcowych.

Nic nie oddaje lepiej skali ataku podaży, niż wykres tygodniowy indeksu CRB, na którym, jak po sznurku, koszyk maszeruje na południe w 20-tygodniowym trendzie spadkowym. Jednak ostatni tydzień rzuca nieco nadziei podrapanym bykom. Pierwsza, od blisko dwóch miesięcy wzrostowa świeca sygnalizuje, iż popyt zbiera siły do odbicia, któremu dziś przewodzą głównie towary rolne, ale całość korekcyjnego układu może pojawić się w ważnym punkcie, jakim jest dołek z połowy 2012 roku. Uwzględniając fakt, iż w wielu innych segmentach rynkowego krajobrazu ceny są wysokie, może warto potraktować przecenę, jako okazję do dosypania pobitych commodities do portfela? Oczywiście, w wielu perspektywach trend jest spadkowy i przebicie dołka z czerwca 2012 będzie bolesne. Jednak  przy wykorzystaniu ETF-ów można pozwolić sobie na straty w pierwszej fazie inwestycji.

CRB-WEEKS

CRB-LONG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.