Film na weekend – Traders: Millions by the Minute

Traderzy – zawodowi i prywatni – rzadko doczekują się szerszej uwagi w mediach, dlatego warto nie przegapić 120 minut, jakie poświęcili naszemu światkowi ludzie z BBC. Nie ukrywam, że dla mnie część wejść na rynek, które można podejrzeć na filmie, wygląda zabawnie, ale to duża branża, więc każdy sam oceni wiarygodność dokumentu. Generalnie mówiąc, autorom udało się jednak  złapać klimat zamieszania, któremu poświęcamy czasami 18 godzin dziennie.
http://www.youtube.com/watch?v=07XwNQrFd50
http://www.youtube.com/watch?v=hcRUqBm9GFI

2 Komentarzy

 1. Harry

  Juz widzialem:) Szkoda, ze tylko dwie czesci. Choc bardzo niedobrze, ze filmy te klada jednak nacisk na bogactwo i potencjalne zyski pomijajac w duzym stopniu ryzyko:(! Duzo bardziej przypadla mi do gustu seria ‚Million dollar traders’ wyprodukowana kilka lat temu przez Channel4. A swoja droga to dla tych wszystkich ktorym marzy sie kariera profesjonalnego tradera, zalaczam link do prezentacji Antona Kreila (tak to ten sam gosc z serii o traderach), w ktorym opisuje on jak wyglada modern investment banking (reklamujac przy kazji swoja oferte, ale coz jako zawodowy trader i milioner przeciez wie na czym to wszystko polega!) – https://www.youtube.com/watch?v=vbuborn14Mc

  1. astanczak (Post autora)

   @ Harry

   Moim zdaniem druga część jest jest znacznie lepsza. Pierwsza faktycznie mówi niewiele o profesjonalnym tradingu – wyławia raczej jednostkowe przykłady, które mają pokazywać różne obrazy tego świata, ale tylko przelatują po obrazie. Druga, o krasnalach, pokazuje właściwy obraz tego, z jakimi marzeniami i brakiem doświadczenia przychodzą ludzie na rynek. Ile przed nimi wszystkimi jest nauki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.