Pamiętacie co robiliście 28 lutego 2008 roku? Ja na przykład odpalałem blog 😉

Oczywiście nie sam, cała drużyna blogowa pracowała przy tym, żebyście mogli zobaczyć blogi.bossa.pl po raz pierwszy.

Nie chcę popadać w kombatanckie wspominki, dlatego przypomnę tylko fragmenty z manifestu blogów.

Głównym celem serwisu blogi.bossa.pl jest edukacja i wymiana myśli. Blog nie „odrobi lekcji” za inwestora. Ma jedynie spełniać rolę drogowskazu. Ukierunkować i wskazać, gdzie warto szukać. (…)

Czym są blogi.bossa.pl

Miejscem wymiany myśli, doświadczeń, spostrzeżeń, pomysłów. Jeszcze jednym sposobem na przekazanie wiedzy. Tak aby stała się łatwiej przyswajalna.

 

Sami ocenicie czy wypełniamy deklaracje. Wyniki sondy podpowiadają, że tak.

W imieniu wszystkich blogerów dziękuję za to, że jesteście z nami, czytacie, komentujecie, krytykujecie, inspirujecie, wymagacie, poprawiacie, czuwacie. Dziękuję również za inne „-acie”, które nie przyszły mi do głowy 😉

W jednym z wywiadów na temat fenomenu blogów, powiedziałem nieskromnie, że jestem dumny z poziomu jaki serwis trzyma. I nie chodzi mi tylko o jakość wpisów 😉 Przede wszystkim duma mnie rozpiera, że udaje się nam unikać wszechobecnego „hejtu” i trollowania. Tego się trzymajcie!

Oczywiście nie może zabraknąć w tym wpisie prośby o inspiracje z Waszej strony. Piszcie co Wam się podoba, a co chcielibyście zmienić w serwisie. Jakich tematów brak, jakich jest za dużo. Jak wiecie z 5 letniego doświadczenia, czytamy i bierzemy pod rozwagę Wasze głosy.

PRS czyli spotkanie w realu?

W związku z „okrągłą” 5 rocznicą powstania blogów mamy też dwie propozycje.

Pierwsza dot. pomysłu spotkania się w realu. Narodziła się koncepcja spotkania z blogerami w Warszawie, żeby podyskutować „en face” w miłym otoczeniu  przyrody. Raczej nieożywionej o tej porze roku. Jako zadzierzgnięcie tematów przygotowalibyśmy krótkie, prowokacyjne wystąpienia, później możnaby przegadać je i inne problemy rynkowe przy szklaneczce soku pomidorowego.

Piszemy o tym z pewną nieśmiałością, podobną do pary, która spotyka się tylko wirtualnie i zastanawia się czy umówić się w realu 😉 Mamy świadomość, że część z Was wolałaby pozostać anonimowa. Wychodzimy z założenia, że spotkanie będzie miało sens, jeśli pojawią się na nim ludzie związani z blogami. Dlatego prośba o niezobowiązujace deklaracje przybycia na Pierwszą Realną Sesję Blogi.bossa.pl, która mogłaby się odbyć pod koniec marca w Warszawie.

Konkurs

Zgodnie ze świecką tradycją blogów, nie może zabraknąć konkursu z okazji 5-lecia. Zasady zabawy, już w następnym 5-leciu czyli za moment 😉

A póki co „Poblogujmy o inwestowaniu…”

7 Komentarzy

 1. deli deli

  Panie Pułkowniku, Michale Drogi i Nasz Dobrodzieju!

  deli deli melduje swą gotowość do przekroczenia granicy wirtualnej.

 2. bartek1234

  Jestem tutaj pierwszy raz , chciałem się zapytać czy warto teraz inwestować w HPPOLSKA

 3. blackswan

  serdeczne gratulacje

 4. miśYogi

  zakładka „blogi bossa” trafiał jakiś czas temu do folderu otwieranego codziennie i tak już zostało 😉

 5. deli deli

  @bartek1234
  Drogi Bartku, nie ma takiej spolki na naszej giełdzie. Może pytasz o HBPolska? Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ HBP nie jest w moim polu widzenia. Zachęcam Ciebie do samodzielnych poszukiwań. Pozdrawiam serdecznie.

 6. lesserwisser

  A Wołodia Majakowski pisał, z żarem i entuzjazmem, tak: „Ubrdali sobie jakąś 5-latkę a teraz kończą ją w cztery lata”!.

  Wypada więc chyba zwiększyć tempo, przyśpieszyć nieco! A jak to osiągnąć? Ano warto może mocniej nacisnąć pedałów, jak mówił pewien komentator sportowy! 🙂

  I tak trzymać dalej!

 7. Bogdan

  Pomysł spotkania przedni. Osobiście mam trochę za daleko ale gdybym był przypadkiem w pobliżu…

  Serdeczne gratulacje z okazji pięciolecia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *