Na początku marca pozwoliłem sobie zrobić coś, czego unikam jak ognia – wydania publicznej prognozy, co będzie działo się na jakimś rynku.Obawiam się własnych zdolności profetycznych, a że zwykle dopuszczam mało wyobrażalne to wolę już nic nie gadać.

Prognozę można przeczytać tu:

https://blogi.bossa.pl/2011/03/02/ja-jako-wroz/

 

W skrócie

WIG20 miał osiągnąć 2400 pkt

SP500 – poziom 1200 pkt

Jen japoński – 79.5 – 77

Soja – 11-12

Miedź 3.90

 

Jako pierwszy zgodził się ze mną Jen, który poziom 79.50 zanotował kilkanaście dni po upublicznieniu scenariusza, kolejna dołączyła miedź (po dwóch miesiącach).

W tej chwili do grona dołączył WIG20 i SP500. Została jeszcze tylko soja.

4 trafienia na 5 – chyba już nie będę nic mówił 😉

„The wall on which the prophets wrote

Is cracing at the seams […]

Epitaph

8 Komentarzy

 1. Wojtek S.

  Jeśli prognoza była oparta na wyliczeniach, to gratulacje. Ale jeśli były to zgadywanki to czysty przypadek.

 2. lesserwisser

  A jeśli autor prognozy liczył, na poklask, to co wtedy? 🙂

 3. miśYogi

  „A jeśli autor prognozy liczył, na poklask, to co wtedy?” – oj tam oj tam, to klaszczemy 😉

 4. lesserwisser

  Pewnie, że klaszczemy bo trafił. A jak trafił to, z reguły, nikt nie pyta czy i jak liczył podobnie zresztą jakby nie trafił, to wtedy tez nie interesuje ludzi czy i jak mozolnie liczył.

  Ale poprawna odpowiedź na pytanie – „A jeśli autor prognozy liczył, na poklask, to co wtedy?” brzmi:

  W#tedy możemy powiedzieć, że jest nieźle wyrachowany. 🙂

 5. JKL

  a czy autor prognoz poparł je swoim portfelem?

 6. tomekxl

  Gdyby autor miał zaufanie do tych swoich prognoz to postawił by na to duże pieniądze i teraz byłby nieprzyzwoicie bogaty, a tak dalej będzie prognozował (taka robota) i kiedyś znowu trafi…

 7. szogun

  Jakbyś sam na swoje prognozy (czy przewidywania) stawiał od razu duże pieniądze 🙂

 8. eisn05

  a jak sprawdziło się 100 poprzednich prognoz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.