Na początku marca pozwoliłem sobie zrobić coś, czego unikam jak ognia – wydania publicznej prognozy, co będzie działo się na jakimś rynku.Obawiam się własnych zdolności profetycznych, a że zwykle dopuszczam mało wyobrażalne to wolę już nic nie gadać.

Prognozę można przeczytać tu:

https://blogi.bossa.pl/2011/03/02/ja-jako-wroz/

 

W skrócie

WIG20 miał osiągnąć 2400 pkt

SP500 – poziom 1200 pkt

Jen japoński – 79.5 – 77

Soja – 11-12

Miedź 3.90

 

Jako pierwszy zgodził się ze mną Jen, który poziom 79.50 zanotował kilkanaście dni po upublicznieniu scenariusza, kolejna dołączyła miedź (po dwóch miesiącach).

W tej chwili do grona dołączył WIG20 i SP500. Została jeszcze tylko soja.

4 trafienia na 5 – chyba już nie będę nic mówił 😉

„The wall on which the prophets wrote

Is cracing at the seams […]

Epitaph

8 Komentarzy

 1. Wojtek S.

  Jeśli prognoza była oparta na wyliczeniach, to gratulacje. Ale jeśli były to zgadywanki to czysty przypadek.

 2. lesserwisser

  A jeśli autor prognozy liczył, na poklask, to co wtedy? 🙂

 3. miśYogi

  „A jeśli autor prognozy liczył, na poklask, to co wtedy?” – oj tam oj tam, to klaszczemy 😉

 4. lesserwisser

  Pewnie, że klaszczemy bo trafił. A jak trafił to, z reguły, nikt nie pyta czy i jak liczył podobnie zresztą jakby nie trafił, to wtedy tez nie interesuje ludzi czy i jak mozolnie liczył.

  Ale poprawna odpowiedź na pytanie – „A jeśli autor prognozy liczył, na poklask, to co wtedy?” brzmi:

  W#tedy możemy powiedzieć, że jest nieźle wyrachowany. 🙂

 5. JKL

  a czy autor prognoz poparł je swoim portfelem?

 6. tomekxl

  Gdyby autor miał zaufanie do tych swoich prognoz to postawił by na to duże pieniądze i teraz byłby nieprzyzwoicie bogaty, a tak dalej będzie prognozował (taka robota) i kiedyś znowu trafi…

 7. szogun

  Jakbyś sam na swoje prognozy (czy przewidywania) stawiał od razu duże pieniądze 🙂

 8. eisn05

  a jak sprawdziło się 100 poprzednich prognoz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.