Konsekwencja to moje drugie imię

„Maciek, ja tylko żartowałem

Gdy tobie z sobą iść kazałem

Tam nie było żadnych pieniędzy

Była nędza, nic więcej”

Kazik

„Maciej  Duda, prezes PKM Duda:

„Nie korzystaliśmy z opcji walutowych. Możemy za to pochwalić całkiem dobrą rentownością naszego eksportów. Szczególnie opłacalny jest rynek dalekiego wschodu””

Puls Biznesu 17.12.2008

Maciej Duda:

„Opcje do zabezpieczania zmian kursu stosowaliśmy od 2003 r. Przez pięć lat się nie myliliśmy i zarabialiśmy po kilka milionów złotych rocznie.”

[…]

„Rynek o opcjach poinformowaliśmy tak szybko, jak mieliśmy pełne dane o skutkach finansowych. Wypowiedź w „Pulsie Biznesu”… mówiłem o tym, że nie spekulowaliśmy na opcjach. Nie jestem finansistą, w tamtej chwili nie wiedziałem, że opcje są tak bardzo niebezpieczne. Pewnie lepiej gdybym się wstrzymał z wypowiedzią”

Puls biznesu, 15.03.2010 (dziś)

***

Pytanie konkursowe:

W którym roku i jaki tytuł przyznawany przez Ernst & Young otrzymał Maciej Duda?

Na odpowiedzi czekamy pod adresem makler@bossa.pl

7 Komentarzy

 1. Thome

  Panie Grzegorzu – tak też fajnie:

  „Przez pięć lat się nie myliliśmy i zarabialiśmy po kilka milionów złotych rocznie.”

  „Nie jestem finansistą, w tamtej chwili nie wiedziałem, że opcje są tak bardzo niebezpieczne.”

  Mój typ: Maciej Duda.

 2. gzalewski (Post autora)

  Mi sie nawet specjalnie nie chciało nad tym pastwić.
  Widać tylko, ze niestety nauka z opcji poszła w las (albo do rzeźni)

 3. exnergy

  a propos rzeźni i wielu opcji… > http://www.youtube.com/watch?v=MH7bYZQYeGs

 4. Thome

  Nauka z opcji to pewnie w las nie poszła (książeczek cała półka;). Tyle, że w białej koszulince przed laptopem, wpatrzony w wykresy i wyceny zapomniał był pan prezes, że interesy na rzeźniach robi. I czasem warto podeszwę skórzanego lakierka pobrudzić, aby zobaczyć, co w interesie realnym słychać.

 5. Pingback: Blogi bossa.pl » W tym miesiącu pobawmy się kontraktami

 6. Pingback: Grzegorz Zalewski - Blogbank.pl » Archiwum » W tym miesiącu pobawmy się kontraktami

 7. Pingback: WAYNE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.