Konsekwencja to moje drugie imię

„Maciek, ja tylko żartowałem

Gdy tobie z sobą iść kazałem

Tam nie było żadnych pieniędzy

Była nędza, nic więcej”

Kazik

„Maciej  Duda, prezes PKM Duda:

„Nie korzystaliśmy z opcji walutowych. Możemy za to pochwalić całkiem dobrą rentownością naszego eksportów. Szczególnie opłacalny jest rynek dalekiego wschodu””

Puls Biznesu 17.12.2008

Maciej Duda:

„Opcje do zabezpieczania zmian kursu stosowaliśmy od 2003 r. Przez pięć lat się nie myliliśmy i zarabialiśmy po kilka milionów złotych rocznie.”

[…]

„Rynek o opcjach poinformowaliśmy tak szybko, jak mieliśmy pełne dane o skutkach finansowych. Wypowiedź w „Pulsie Biznesu”… mówiłem o tym, że nie spekulowaliśmy na opcjach. Nie jestem finansistą, w tamtej chwili nie wiedziałem, że opcje są tak bardzo niebezpieczne. Pewnie lepiej gdybym się wstrzymał z wypowiedzią”

Puls biznesu, 15.03.2010 (dziś)

***

Pytanie konkursowe:

W którym roku i jaki tytuł przyznawany przez Ernst & Young otrzymał Maciej Duda?

Na odpowiedzi czekamy pod adresem makler@bossa.pl

7 Komentarzy

 1. Thome

  Panie Grzegorzu – tak też fajnie:

  „Przez pięć lat się nie myliliśmy i zarabialiśmy po kilka milionów złotych rocznie.”

  „Nie jestem finansistą, w tamtej chwili nie wiedziałem, że opcje są tak bardzo niebezpieczne.”

  Mój typ: Maciej Duda.

 2. gzalewski (Post autora)

  Mi sie nawet specjalnie nie chciało nad tym pastwić.
  Widać tylko, ze niestety nauka z opcji poszła w las (albo do rzeźni)

 3. exnergy

  a propos rzeźni i wielu opcji… > http://www.youtube.com/watch?v=MH7bYZQYeGs

 4. Thome

  Nauka z opcji to pewnie w las nie poszła (książeczek cała półka;). Tyle, że w białej koszulince przed laptopem, wpatrzony w wykresy i wyceny zapomniał był pan prezes, że interesy na rzeźniach robi. I czasem warto podeszwę skórzanego lakierka pobrudzić, aby zobaczyć, co w interesie realnym słychać.

 5. Pingback: Blogi bossa.pl » W tym miesiącu pobawmy się kontraktami

 6. Pingback: Grzegorz Zalewski - Blogbank.pl » Archiwum » W tym miesiącu pobawmy się kontraktami

 7. Pingback: WAYNE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.