Cytat dnia (a może miesiąca lub nawet roku)

„Niedostatecznie skalkulowaliśmy ryzyko kredytowe takich pożyczek [gotówkowych]. Udzielaliśmy ich zbyt wiele klientom, o których wiedzieliśmy zbyt mało” – Wiesław Thor, wiceprezes BRE odpowiedzialny za ryzyko kredytowe (źródło: Gazeta Prawna).

Tłumaczenie na język polski – „Podczas długotrwałej hossy mało kto przejmuje się ryzykiem, czy to amator, czy profesjonalista. Jedni nie wierzą, że fundusze akcji mogą spadać, a inni, że klienci mogą być niewypłacalni. Liczy się jedynie wizja szybkiej i łatwej kasy.”

8 Komentarzy

 1. lesserwisser

  Tak to bywa – kredyty konsumenckie miały być młotem Thora na konkurencję a okazują się kowadłem u szyi BRE.

  Ale jak to w końcu jest – przecież mister Crisis jeszcze do nas nie zawitał, podobno. Chyba w kapitalizmnie klient jest mniej solidny.

 2. Alicja

  I pytanie: Którzy klienci teraz za to zapłacą?

 3. lesserwisser

  I odpowiedź (zgadywanka) – Wypłacalni klienci BRE (starzy i nowi) ??

 4. Thome

  Cytat ŚWIETNY! I do tego podnosi ocenę zdolności analitycznych i jakości procedur w BRE……..;)))

  Ale Panie Grzegorzu….. zamieńmy jeden element:

  Zamiast: „Podczas długotrwałej hossy”

  Wpiszmy: „Podczas drukowanego boomu”……

  I to na masową skalę stało się w Stanach….brrr…eee…..:))))

 5. gość

  W cale się nie dziwię jeżeli chodzi o sytuacje wczasach premii wyliczanych na postwie realizacji targetów „sprzedażowych” (u „doradców”) sprzedaje się byle co, byle jak, byle komu i byle wiecej.

  Dziwi mnie wypowiedź, przede wszystkim osoby odpowiedzialnej za ryzyko

  … tzw. peszek 🙂

 6. Alicja

  @ gość

  Skąd to zdziwienie?

  Proszę im wynagrodzić tą nieszczęsną pomyłkę i zanieść tam wszystkie swoje pieniądze, zaciągnąć wszelkiej maści kredyty. Szczególnie te na kartach kredytowych. Z kart kredytowych najlepiej proszę wypłacać gotówkę z bankomatu a potem tymi pieniędzmi dokonywać wszelkich płatności oraz spłacać te inne kredyty np wakacyjne, szkolne, świąteczne itp, itd

  Kurcze… chyba sama w takim razie otworzę Bank….

 7. exnergy

  Chwilę temu już doszło do mnie, że banki to są te apokaliptyczne „kolosy na glinianych nogach”. Zaczynam odkrywać pewne związki o których ktoś juz pisał ponad 2000 lat temu…

 8. gość

  @ Alicja

  Dziwi mnie, że osoba odpowiedzialna (przynajmniej mam nadzieję, że nie na piśmie) za ryzyko kredytowe i to jeszcze wiceprezes przyznaje się, że niedostatecznie „znają się na ryzyku”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.