Cytat dnia (a może miesiąca lub nawet roku)

„Niedostatecznie skalkulowaliśmy ryzyko kredytowe takich pożyczek [gotówkowych]. Udzielaliśmy ich zbyt wiele klientom, o których wiedzieliśmy zbyt mało” – Wiesław Thor, wiceprezes BRE odpowiedzialny za ryzyko kredytowe (źródło: Gazeta Prawna).

Tłumaczenie na język polski – „Podczas długotrwałej hossy mało kto przejmuje się ryzykiem, czy to amator, czy profesjonalista. Jedni nie wierzą, że fundusze akcji mogą spadać, a inni, że klienci mogą być niewypłacalni. Liczy się jedynie wizja szybkiej i łatwej kasy.”

8 Komentarzy

 1. lesserwisser

  Tak to bywa – kredyty konsumenckie miały być młotem Thora na konkurencję a okazują się kowadłem u szyi BRE.

  Ale jak to w końcu jest – przecież mister Crisis jeszcze do nas nie zawitał, podobno. Chyba w kapitalizmnie klient jest mniej solidny.

 2. Alicja

  I pytanie: Którzy klienci teraz za to zapłacą?

 3. lesserwisser

  I odpowiedź (zgadywanka) – Wypłacalni klienci BRE (starzy i nowi) ??

 4. Thome

  Cytat ŚWIETNY! I do tego podnosi ocenę zdolności analitycznych i jakości procedur w BRE……..;)))

  Ale Panie Grzegorzu….. zamieńmy jeden element:

  Zamiast: „Podczas długotrwałej hossy”

  Wpiszmy: „Podczas drukowanego boomu”……

  I to na masową skalę stało się w Stanach….brrr…eee…..:))))

 5. gość

  W cale się nie dziwię jeżeli chodzi o sytuacje wczasach premii wyliczanych na postwie realizacji targetów „sprzedażowych” (u „doradców”) sprzedaje się byle co, byle jak, byle komu i byle wiecej.

  Dziwi mnie wypowiedź, przede wszystkim osoby odpowiedzialnej za ryzyko

  … tzw. peszek 🙂

 6. Alicja

  @ gość

  Skąd to zdziwienie?

  Proszę im wynagrodzić tą nieszczęsną pomyłkę i zanieść tam wszystkie swoje pieniądze, zaciągnąć wszelkiej maści kredyty. Szczególnie te na kartach kredytowych. Z kart kredytowych najlepiej proszę wypłacać gotówkę z bankomatu a potem tymi pieniędzmi dokonywać wszelkich płatności oraz spłacać te inne kredyty np wakacyjne, szkolne, świąteczne itp, itd

  Kurcze… chyba sama w takim razie otworzę Bank….

 7. exnergy

  Chwilę temu już doszło do mnie, że banki to są te apokaliptyczne „kolosy na glinianych nogach”. Zaczynam odkrywać pewne związki o których ktoś juz pisał ponad 2000 lat temu…

 8. gość

  @ Alicja

  Dziwi mnie, że osoba odpowiedzialna (przynajmniej mam nadzieję, że nie na piśmie) za ryzyko kredytowe i to jeszcze wiceprezes przyznaje się, że niedostatecznie „znają się na ryzyku”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.