Rok z życia czterech metali

Blogi bossy troszkę w weekend przycichły, ale ze świata blogosfery przenieśliśmy się do świata rozmów z inwestorami. Na spotkaniu z osobami zainteresowanymi tzw. metalami szlachetnych pokazałem jeden wykres, który wzbudził pewne zainteresowanie i – może – stanie się punktem do kilku własnych poszukiwań.

Poniżej widzicie Państwo zachowanie cen kontraktów na trzy metale uznawane za szlachetne i wykres kontraktu na miedź. Wykres zrobiony jest tak, żeby zobrazował zmianę na tle innych na przestrzeni roku, gdyby miedź, złoto, srebro i platyna wystartowały do rocznego biegu z tego samego punktu – dane obejmują okres 02 VI 2008-05 VI 2009. Dla przypomnienia Lehman Brothers ogłosił bankructwo 15 września 2008 roku. Zauważcie Państwo zachowanie kursu srebra w początkowej fazie pogorszenia nastrojów na rynkach i zmianę, kiedy srebro zwiększyło swoją korelację z rynkiem złota. Polecam dalsze poszukiwania z dołączeniem indeksów, eurodolara czy Dollar Index’u.

1 Komentarz

  1. exnergy

    Blogi przycichły bo inwestory na Wallstreecie są Panocku ;).

    Te wykresy przypominają mi Tatry. Oj dziś pięknie widać było granie, od Krzyżnego pewnie cześć Orlej – z tej odległości ciężko mi było ocenić. No ale ładne ukoronowanie 60 km pedałowania 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *