Rok z życia czterech metali

Blogi bossy troszkę w weekend przycichły, ale ze świata blogosfery przenieśliśmy się do świata rozmów z inwestorami. Na spotkaniu z osobami zainteresowanymi tzw. metalami szlachetnych pokazałem jeden wykres, który wzbudził pewne zainteresowanie i – może – stanie się punktem do kilku własnych poszukiwań.

Poniżej widzicie Państwo zachowanie cen kontraktów na trzy metale uznawane za szlachetne i wykres kontraktu na miedź. Wykres zrobiony jest tak, żeby zobrazował zmianę na tle innych na przestrzeni roku, gdyby miedź, złoto, srebro i platyna wystartowały do rocznego biegu z tego samego punktu – dane obejmują okres 02 VI 2008-05 VI 2009. Dla przypomnienia Lehman Brothers ogłosił bankructwo 15 września 2008 roku. Zauważcie Państwo zachowanie kursu srebra w początkowej fazie pogorszenia nastrojów na rynkach i zmianę, kiedy srebro zwiększyło swoją korelację z rynkiem złota. Polecam dalsze poszukiwania z dołączeniem indeksów, eurodolara czy Dollar Index’u.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 Komentarz

  1. exnergy

    Blogi przycichły bo inwestory na Wallstreecie są Panocku ;).

    Te wykresy przypominają mi Tatry. Oj dziś pięknie widać było granie, od Krzyżnego pewnie cześć Orlej – z tej odległości ciężko mi było ocenić. No ale ładne ukoronowanie 60 km pedałowania 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *