Szaleństwo zakupów na warszawskiej giełdzie. Indeks WIG pobił historyczny rekord. Obroty przekroczyły miliard złotych!
Inwestorzy wczoraj wprost wyrywali sobie z rąk akcje największych spółek, takich jak PKN Orlen, KGHM czy Telekomunikacja Polska. Podrożały one aż o 4-5 proc. To tyle, ile pieniądze na lokacie bankowej przyrastają z grubsza przez prawie cały rok. Warszawski Indeks Giełdowy (WIG), wskaźnik oddający zmiany cen akcji na giełdzie, zyskał 2 proc. i wspiął się na najwyższy poziom w blisko 14-letniej historii giełdy
Analitycy uważają, że do zakupów polskich akcji rzucili się głównie inwestorzy zagraniczni. Wskazują na to ogromne obroty, które przekroczyły miliard złotych.
[…]
Analitycy zgodnym chórem podkreślają, że „zagraniczny” boom na warszawskiej giełdzie to nie tylko zasługa polskiej gospodarki. Nasz region znów jest w modzie wśród inwestorów zagranicznych. Węgierski indeks BUX wzrósł wczoraj aż o ponad 3,3 proc., również bijąc historyczny rekord.
***
Och przepraszam wziąłem nie ten komentarz. To wycinki z „jedynki” Gazety Wyborczej (autorzy: Maciej Samcik, Patrycja Maciejewicz) z komentarzem dotyczącym sesji 16 lutego 2005. Wtedy WIG tak jak dziś pokonał 27 300 pkt. Tylko w zupełnie inną stronę.
14 Komentarzy
Dodaj komentarz
Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.
Smaczne! ;))))
nio..fajna zabawa… ale co przyszłości mówi szklana kula?
W ramach dobrego (ufff….czy ktoś teraz taki ma?) humoru mała ilustracja "ciężkiej pracy" FED. Podpowiedź – kryzys się skończy, kiedy to co na obrazku wreszcie runie i się oczyści:))))) http://kryzys.mises.pl/wp-content/uploads/2008/10/bernanke-reperuje.jpg
hmm wiem ze na parkiecie w tej chwili liczą się tylko emocje ale ciekawy jestem jak dużego kapitału trzeba aby zatrzymać ten efekt domina na GPW.
Jak tak dalej pójdzie to przyjdzie nam testować minima ostatniej bessy 🙂
nawet przy nie tak dużej podaży popyt jest strasznie skostniały, powodując duże spadki
Panie Grzegorzu jak Pan to widzi ?:)
Panie Grzegorzu jak Pan to widzi ?:)
Wlaśnie, Panie Grzegorzu?
Panie Lucek, Pan to, jak zawsze, widzi najlepiej. A można wiedzieć u jakiego optyka robi Pan okulary? 🙂
Panie x, Pan nigdy nie zobaczy tego co ja widzę. A wie Pan dlaczego?
Dlatego, że Pan nigdy nie podzielił sie z nikim swoją ogromną wiedzą i swoimi wykresami.
A ja wprost przeciwnie:)
Już 11. X. pokazałem to co widzę, a czego nie pokazała żadna gazeta.
http://www.ifutures.pl/viewtopic.php?t=1329
A specjalnie dla Pana, uaktualniłem tutaj:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/81cca1d5390a1005.html
No i co? Widziałeś Pan gdzieś takie cuś?
A widzisz Pan, nie widziałeś!
To patrz Pan i myśl!
PS. Okulary robię sobie sam, w wolnym czasie.
dzięki Lucek, good job czekamy na support 4 1392
Panowie,
spójrzcie jak wygląda wykres Dow JIA z okresu ostatnich 100 lat z uwzględnieniem inflacji (inflation adjusted dow) i wychodzi całe kłamstwo o giełdzie i długoterminowym zarabianiu. Można też pooglądać wykresy stuletnie cen domów w USA, złota, srebra, ropy i innych również z uwzględnieniem inflacji. Najciekawsze jest to że nigdy nigdzie u żadnego analityka i w TV nie uświadczysz takiego wykresu. Więc DJIA zjeżdża do 4000 lub głębiej jak się bardzo leszcze przestraszą….
Robert
A gdzie można takie wykresy uświadczyć ? Podaj linka chętnie spojrze.
Ciekawa strona to:
http://home.earthlink.net/overquota.html (ale do końca miesiąca będzie zamknięta ze względu na duży ruch
Można podobny wykres zobaczyć (plus DJIA/cena złota
http://jessescrossroadscafe.blogspot.com/2008/10/long-term-djia-adjusted-for-inflation.html
Ciekawe też są cykle Kondratiewa (życzę udanych zakupów na rynku akcji w najbliższych 10 latach 🙂
http://www.kwaves.com/kond_overview.htm
oops, pierwszy link to miał być:
home.earthlink.net/~intelligentbear/com-dj-infl.htm (ale strona jest niedostępna wyskakuje komunikat jak w 1 linku powyżej)
Ja mam prośbę z zupełnie innej beczki za co z góry przepraszam. Proszę o podanie adresu strony internetowej o funduszach inwestycyjnych, przygotowanej przez pana Grzegorza Zalewskiego. Z góry dziękuję.
Dzieki za linki. Interesujące.