Rynek jest efektywny a inwestorzy racjonalni

Dlatego przyjęli do wiadomości informację, która napłynęła z wielu serwisów o bankructwie linii lotniczych United Airlines. W krótkim czasie cena spadła z ok. 12$ do ok. 3$, co widać na załączonym wykresie.

UAL

A wszystko tylko dlatego, że serwisy informacyjne (m.in. Bloomberg) podały informacje o bankructwie linii lotniczych. Źródłem informacji było Google News. Problem polega na tym, że automat Google News zindeksował jako bieżącą wiadmość informację sprzed sześciu lat.

8 Komentarzy

 1. TS

  Nie chciałbym być w skórze ani właścicieli Google ani tych co sprzedali akcje …, prawnicy w stanach będą mieli teraz używanie.

 2. PW

  ciekawe czy ktos skupował wtedy akcje doskonale zdając sobie sprawę z pomyłki Google News…

 3. Pawelek

  Przecież widzisz wolumen 😉

 4. Thom

  No i ……..poszłoooo 🙂

 5. PW

  no ale ten wolumen wcale nie swiadczy, ze kupujacy byli swiadomi pomylki google news…. stad zastanawiajace jaki ulamek znal prawde…

 6. Leon_Zawodowiec

  W różnych filmach od dawna pokzywano, iż automatyzacja i komputery wykończą rasę ludzką, najlepszy przykład, że nie można ufać maszynom !!!!

 7. gzalewski

  Czyli kolejny Blade Runner będzie odbywał się na WallStreet 🙂

 8. Jacek

  Buy rope and hang a broker

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.