Z serii zaskoczeń – dla człowieka, którego przez lata wpisano w rolę „typu humanistycznego” i który odkrywa uroki matematyki i fizyki – nawiązując do notki o matematyce.

Richard P. Feynman:

„Kiedy studiowałem na MIT, interesowały mnie tylko nauki ścisłe z wszystkich innych przedmiotów byłem kiepski. Obowiązywała jednak zasada, że trzeba zaliczyć kilka kursów humanistycznych. Poza obowiązkową literaturą angielską były jeszcze dwa kursy do wyboru, więc zacząłem przeglądać listę i natychmiast trafiłem na astronomię – jako kurs humanistyczny!
[…]
Rok później znów przestudiowałem listę, minąłem literaturę francuską i tym podobne, by wreszcie trafić na filozofię. Był to przedmiot najbardziej zbliżony do nauk ścisłych, jaki znalazłem”

W powszechnym mniemaniu przepaść między fizyką a filozofią jest ogromna. Tymczasem w pojęciu fizyka jest inaczej.

Jako „typ humanistyczny” migałem się od wszystkich rzeczy, które kojarzyły się z fizyką i matematyką. Choć najbardziej na studiach filozoficznych podobały mi się logika i teoria systemów.

1 Komentarz

  1. Richard Feynman

    Istnieje również dziedzina filozofii zwana filozofią nauki. Richard Feynman

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.