Wykres dnia: wirtualny zarobek dzięki Fed

Grupa Bespoke odnotowała, iż blisko 2/3 ruchu cen po środowym komunikacie FOMC przypadła na pierwszą minutę.

Analitycy Bespoke żartują, iż jeśli ktoś mrugnął, to nie miał okazji załapać się na zwyżkę wywołaną zaskoczeniem ze strony Fed. W istocie na zwyżkę mogli załapać się głównie specjaliści od HFT lub osoby posiadające akcje na średni termin, ale akurat dla graczy o średniej perspektywie skoki zmienności bez kontynuacji są zwykle traktowane w kategoriach szumu. Jeszcze lepiej iluzoryczność zarobków dzięki decyzji Fed widać po warszawskim WIG20, który całość zwyżki sprowadził do czwartkowej luki – później było już tylko gorzej. Wykres minutowy pokazuje, że kupno w czwartek rano nie było opłacalne. Powiedzmy szczerze, jeśli ktoś na środowym fixingu brał hazarda, to raczej po krótkiej stronie kontraktu, więc też liże rany. Naprawdę na wydarzeniach takich, jak środowe zarabianie jest skrajnie trudne, ale kto chciałby słuchać o faktach, gdy stereotypowe wyobrażenie mówi, iż Fed znów zrobił dobrze spekulantom.

luka2

8 Komentarzy

  1. blackswan

    „Naprawdę na wydarzeniach takich, jak środowe zarabianie jest skrajnie trudne, ale kto chciałby słuchać o faktach”

    Zachowanie złota trochę przeczy Twojej i bespoke tezie. Ale wszyscy zawsze muszą patrzeć na główny indeks. O ile faktycznie mrugnięciem oka i było już zbyt późno na reakcję na SP (mrugnięcie to 300ms-400ms, a HFT miało info 7ms wcześniej niż powinno…patrz: Nanex), to jednak na wielu papierach dało radę jeszcze się po zadzie podrapać przed kliknięciem kupuj i patrzeniem na zyski 😉

    Pozdrawiam,

    Mr Hindsight

  2. astanczak (Post autora)

    @ blackswan

    W Polsce zostało tylko drapanie.

  3. lesserwisser

    Dygres dnia: Wirtualny zarobek dzięki FED?

    „Fed Is Greatest Hedge Fund in History – Buffett says”

    http://www.bloomberg.com/news/2013-09-20/buffett-says-federal-reserve-is-greatest-hedge-fund-in-history.html

  4. pit65

    @blackie

    10/10 na Edku to było z 2 godziny tego drapania.
    Uczulenie jakieś 🙂

    bankfotek.pl/view/1578180

  5. Kornik

    Czy wszyscy spekulanci są daytraderami?

  6. gzalewski

    @
    Nie, ale każdy daytrader jest spekulantem 😉

  7. Kornik

    A koledzy Bena to kto – daytraderzy?

  8. kastom

    zalezy jakim kapitałem obraca ten daytrader 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.