Wykres dnia: wirtualny zarobek dzięki Fed

Grupa Bespoke odnotowała, iż blisko 2/3 ruchu cen po środowym komunikacie FOMC przypadła na pierwszą minutę.

Analitycy Bespoke żartują, iż jeśli ktoś mrugnął, to nie miał okazji załapać się na zwyżkę wywołaną zaskoczeniem ze strony Fed. W istocie na zwyżkę mogli załapać się głównie specjaliści od HFT lub osoby posiadające akcje na średni termin, ale akurat dla graczy o średniej perspektywie skoki zmienności bez kontynuacji są zwykle traktowane w kategoriach szumu. Jeszcze lepiej iluzoryczność zarobków dzięki decyzji Fed widać po warszawskim WIG20, który całość zwyżki sprowadził do czwartkowej luki – później było już tylko gorzej. Wykres minutowy pokazuje, że kupno w czwartek rano nie było opłacalne. Powiedzmy szczerze, jeśli ktoś na środowym fixingu brał hazarda, to raczej po krótkiej stronie kontraktu, więc też liże rany. Naprawdę na wydarzeniach takich, jak środowe zarabianie jest skrajnie trudne, ale kto chciałby słuchać o faktach, gdy stereotypowe wyobrażenie mówi, iż Fed znów zrobił dobrze spekulantom.

luka2

8 Komentarzy

 1. blackswan

  „Naprawdę na wydarzeniach takich, jak środowe zarabianie jest skrajnie trudne, ale kto chciałby słuchać o faktach”

  Zachowanie złota trochę przeczy Twojej i bespoke tezie. Ale wszyscy zawsze muszą patrzeć na główny indeks. O ile faktycznie mrugnięciem oka i było już zbyt późno na reakcję na SP (mrugnięcie to 300ms-400ms, a HFT miało info 7ms wcześniej niż powinno…patrz: Nanex), to jednak na wielu papierach dało radę jeszcze się po zadzie podrapać przed kliknięciem kupuj i patrzeniem na zyski 😉

  Pozdrawiam,

  Mr Hindsight

 2. astanczak (Post autora)

  @ blackswan

  W Polsce zostało tylko drapanie.

 3. lesserwisser

  Dygres dnia: Wirtualny zarobek dzięki FED?

  „Fed Is Greatest Hedge Fund in History – Buffett says”

  http://www.bloomberg.com/news/2013-09-20/buffett-says-federal-reserve-is-greatest-hedge-fund-in-history.html

 4. pit65

  @blackie

  10/10 na Edku to było z 2 godziny tego drapania.
  Uczulenie jakieś 🙂

  bankfotek.pl/view/1578180

 5. Kornik

  Czy wszyscy spekulanci są daytraderami?

 6. gzalewski

  @
  Nie, ale każdy daytrader jest spekulantem 😉

 7. Kornik

  A koledzy Bena to kto – daytraderzy?

 8. kastom

  zalezy jakim kapitałem obraca ten daytrader 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.