John Magee (1901-1987) o NVIDIA

Gdy w 1948 roku John Magee publikował wraz z Robertem Edwardsem swoją książkę Technical Analysis of Stock Trends nie miał oczywiście pojęcia o spółce NVIDIA, która założona została czterdzieści pięć lat później, a siedemdziesiąt sześć lat później była jednym z najgorętszych i największych przedsiębiorstw na świecie.

Książka Magee oraz Edwardsa zwana przez kolejne dekady biblią analizy technicznej była jednym z najważniejszych podręczników dla inwestorów i analityków przez wiele dekad.

John Magee znany był z tego, że prosił o dostarczanie prasy tydzień później, żeby aktualne wydarzenia nie rozpraszały go w analizach. Spróbujmy więc dziś. W dniu, w którym mają być opublikowane wyniki NVIDIA, co elektryzuje wielu inwestorów na całym świecie, być jak John Magee – zignorujmy wiadomości, niech liczy się wyłącznie wykres.

To co w tej chwili widać na wykresie NVIDIA to niemal doskonała formacja flagi. Według Edwardsa i Magee, tego rodzaju formacja zwykle trwa kilka dni do tygodnia, w rzadszych wypadkach – jeśli formacja flagi jest wąska – do trzech tygodni (przy wyraźnie zmniejszających się obrotach). W tym czasie powinno nastąpić wybicie. Naturalnie możemy się spierać, czy cztery tygodnie w 1948 roku są równe czterem tygodniom w 2024. Magee mógł sobie pozwolić wówczas na nie czytanie gazet przez tydzień, dziś prawdopodobnie byłby to równoważnik wyłączenia smartfona na dzień. Albo na godzinę. A może kilka minut…

Przyjmuje się, że formacja flagi powstaje w połowie ruchu, co oznacza, że na tej podstawie łatwo wyznaczyć poziom docelowy – będzie on po prostu przedłużeniem wzrostowej fali poprzedzającej. Na wykresie NVIDIA, oznaczałoby to wzrost do poziomu około 160 dolarów za akcję. Naturalnie sama formacja dokona się dopiero, gdy nastąpi wybicie górą i to przy wyraźnie zwiększonych obrotach. Aktualnie oznaczałoby to wzrost ponad poziom 130 dolarów. Wówczas – według Magee i Edwardsa należałoby zająć długą pozycję.

Wyniki NVIDIA już dziś.

Technicy i fundamentaliści tymczasem ….

[Aktualizacja 29.06 – 16:06]

A tak wygląda początek sesji 🙂

[foto: źrodło]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.